Zahraničné

Pre hustý štipľavý dym evakuovali ľudí z metra vo Washingtone, jedna žena zomrela

Vo Washingtone evakuovali pre dym vlak v tuneli metra.
Zdroj: TASR

Ďalších šesť ľudí je zranených, z toho dvaja vážne.

Hustý dym si v pondelok popoludní vynútil evakuáciu vlaku metra vo Washingtone, jedna žena zomrela, šesť ľudí je zranených, z toho dvaja vážne a v nemocniciach ošetrili 84 ľudí, informovali online noviny Washington Post. Uviedli, že hustý štipľavý dym sa objavil, keď bol vlak v tuneli neďaleko stanice L'Enfant Plaza. Jeho zdroj je neznámy.


Premávka na žltej a zelenej línii metra medzi zastávkami Gallery Place a Navy Yard/Pentagón zostane prerušená najmenej po zvyšok dňa. Hovorca požiarnikov v metropole Tim Wilson povedal, že dym zaplnil aj tunel. Jedna z cestujúcich, ktorá sa pri incidente zranila, zomrela.

Cestujúci Jonathan Rogers novinám povedal, že vlak neočakávane zastavil počas jazdy do stanice Pentagón. Cez dvere sa začal valiť dym. Operátor vlaku ľudí cez reproduktor vyzval, aby zostali pokojní, že s vlakom zacúva nazad do stanice L'Enfant Plaza. Keď však dym zhustol, začali niektorí ľudia panikáriť. "Ľudia sa začali modliť." Niektorí mali dýchacie problémy, požičiavali si navzájom inhalátory, jedna žena skolabovala. 

Podľa jeho slov trvalo asi 40 minút, kým dorazili požiarnici a začali evakuovať vlak. Cestujúci museli prejsť peši tunelom nazad na stanicu L'Enfant Plaza, kde ich čakali sanitky a požiarne autá. Podľa operátora vlaku tam nebol požiar, iba dym. Zhaslo však osvetlenie a vlak bol v tme.

WASHINGTON/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Polícia v Indii vykonala razie v domoch novinárov a aktivistov.

Išlo najmenej o ôsmich novinárov a aktivistov. Prehĺbili sa tým obavy z potláčania slobody médií v krajine. Polícia prehľadala v hlavnom meste Naí Dillí a v Bombaji príbytky novinárov spravodajského webu NewsClick, ktorý vydáva správy v angličtine. Indické orgány naň podali žalobu už v roku 2021 za údajné financovanie zo zahraničia. (TASR)

Krátka správa

Nehoda minibusu v Turecku. Zahynula švajčiarska turistka, ranených je 11 ľudí.

Minibus viezol švajčiarskych turistov z letiska v Antalyi do hotela v meste Manavgat, približne 67 kilometrov východne od letiska. Narazil do stojaceho nákladného auta na ceste v meste Antalya na pobreží Stredozemného mora. Turistku, ktorá zahynula, identifikovali ako 44-ročnú Dianu Meyerovú. Zranených ľudí previezli do nemocnice. (TASR)

Krátka správa

Pri útoku džihádistov v Nigeri prišlo o život najmenej 29 vojakov.

Džihádisti na vojakov zaútočili s „improvizovanými výbušnými zariadeniam a kamikadze vozidlami“, pričom sa ich na atentáte podieľalo najmenej sto. „Niekoľko desiatok teroristov“ zahynulo, uviedol nigerský rezort vnútra. V súvislosti s incidentom vyhlásili v krajine trojdňový štátny smútok.