VIDEO: Koniec ranným náletom na ležadlá. Personál v dovolenkovom rezorte pristúpil k razantnému kroku

VIDEO: Koniec ranným náletom na ležadlá. Personál v dovolenkovom rezorte pristúpil k razantnému kroku
Hotelový personál a ochranka berú uteráky z ležadiel. Zdroj: TikTok/mandsandrands

Dovolenková sezóna je v plnom prúde. Hostia aj v tých najväčších a najlepších rezortoch však často čelia tomu istému problému, v okolí bazéna či pri mori je málo ležadiel. Aj preto býva zvykom ranná „ležadlová turistika“, teda súboj, kto skôr vstane, ten si uterákom obsadí ležadlo. A práve s takouto praktikou zatočil rezort na španielskom ostrove Tenerife v meste Adeje.

Hotel zaviedol v okolí svojho bazéna prísne pravidlo, a to žiadne obsadzovanie ležadiel uterákmi pred 10:00 hodinou ráno. Zabrániť tak chcú tomu, že si ich klienti už napríklad po raňajkách nebudú mať kde ľahnúť, pretože väčšina ležadiel by bola obsadená nie dovolenkármi, ale ich osuškami.

Lenže ako to už býva zvykom, nie každý rešpektuje pravidlá. A tak pristúpili k razantnému kroku. „Hotelový personál a ochranka berú uteráky z ležadiel,“ uviedla Amanda Proctor na sociálnej sieti TikTok, kde zverejnila video zachytávajúce túto situáciu.

Hotelový personál totiž skutočne išiel od ležadla k ležadlu a zbieral žlté uteráky, ktoré porušovali ich interné opatrenie. Zamestnanci však ukázali svoju ústretovosť, keď vrátil uteráky mužovi, ktorý k nim pribehol a povedal im, že dve ležadlá si obsadil on a skutočne je neďaleko od nich.

Video sa po zverejnení stalo okamžite virálnym. Na sociálnej sieti ho videlo už vyše päť miliónov ľudí a zhromaždili sa pod ním už tisíce komentárov. Mnohí s postupom hotela súhlasia, keďže podobný problém sa rieši azda v každom dovolenkovom rezorte. 

@mandsandrands #tenerife #pool #sunbedsaving #towelson sunbeds #hotelsecurity #GranHotelCostaAdeje #granhoteltenerife ♬ Unstoppable - Sia

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti