Prísna vegánka kŕmila syna (†1) iba surovým ovocím a zeleninou. Súd ju poslal do väzenia za vraždu

Prísna vegánka kŕmila syna (†1) iba surovým ovocím a zeleninou. Súd ju poslal do väzenia za vraždu
Sheilu O'Learyovú z Floridy uznali vinnou z vraždy svojho syna. Zdroj: Profimedia.sk

Matka štyroch detí, ktorú v roku 2019 porota odsúdila na doživotie za vraždu svojho dieťaťa, sa opäť postavila pred súd.

Floridský štátny súd uznal Sheilu O'Learyovú vinnou z vraždy prvého stupňa a zneužívania dieťaťa. Obeťou bol jej iba 18-mesačný syn Ezra, ktorému matka nezabezpečila poriadnu stravu a zdravotnú starostlivosť. Podvyživeného chlapca už lekári nedokázali zachrániť, informuje portál televízie FOX 29.

Šéfka oddelenia pre zvláštne obete v úrade štátneho zástupcu Francine Donnorummo komentovala verdikt: „Matka urobila rozhodnutie, ktoré viedlo k vražde jej syna. Jej pýcha stála Ezru život. Je to bezohľadné pohŕdanie ľudským životom.“

Sheila O'Learyová, ako striktná vegánka, svojho syna od narodenia kŕmila iba surovou zeleninou a ovocím. Ezra zomrel kvôli nedostatočnej výžive, zlyhali mu orgány. Dietológovia pritom odporúčajú, aby deti jedli kombináciu zeleniny, ovocia, obilia, nízkotučných mliečnych výrobkov a kvalitných zdrojov bielkovín. Pri správnom podávaní je vegánska strava vhodna aj pre deti, ale je nutné podávať im aj doplnkové živiny.

To ale nebol prípad O'Learyové a jej manžela, ktorý zatiaľ na svoj proces čaká s tým, že má na krku rovnaké obvinenie, ako jeho manželka.

Preto v septembri 2019, keď malý Ezra zomrel na komplikácie spojené s podvýživou, vážil iba 7,7 kg. Pritom vo veku 18 mesiacov by mal priemerný chlapec vážiť okolo 11 kilogramov. Na súde zaznelo, že pár mal týrať a zanedbávať aj svoje ďalšie tri deti vo veku 3, 5 a 11 rokov, keď Ezra zomrel.
„Dôkazy a miesto činu sú v tomto prípade zdrvujúce,“ poznamenala štátna zástupkyňa Amira Foxová.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti