Americkí policajti zadržali podozrivého zo streľby pri Chicagu

Ozbrojené zložky na mieste streľby pri Chicagu.
Ozbrojené zložky na mieste streľby pri Chicagu.

Americká polícia zadržala podozrivého v prípade hromadnej streľby, pri ktorej v pondelok na predmestí Chicaga zahynulo najmenej šesť ľudí a desiatky ďalších utrpeli zranenia. Informujú o tom televízia NBC News a agentúra AP.

Polícia v meste Highland Park, kde došlo k streľbe počas osláv Dňa nezávislosti USA, oznámila, že 22-ročného Roberta "Bobbyho" Crima III zadržali po krátkom prenasledovaní jeho auta niekoľko kilometrov od miesta činu.

Podozrivý streľby pri Chicagu Robert (Bobby) E. Crimo III.
Podozrivý streľby pri Chicagu Robert (Bobby) E. Crimo III.

​Polícia v predošlom oznámení o pátraní po tomto mužovi uviedla, že ide o "záujmovú osobu", vo vyhlásení o jeho zadržaní však uviedla, že Crimo je "považovaný za zodpovedného" za krvavý čin.

Súvisiaci obsah

​Útočník predpoludním miestneho času, krátko po začiatku slávnostného sprievodu pri príležitosti Dňa nezávislosti, spustil streľbu a zabil najmenej šesť ľudí. Zranenia utrpelo ďalších vyše 30 osôb. Podľa lekára z neďalekej nemocnice ošetrili 25 ľudí so strelnými zraneniami vo veku osem až 85 rokov.

Polícia našla na mieste činu poloautomatickú pušku. Úrady predtým uviedli, že útočníkom bol beloch nižšieho vzrastu vo veku 18 až 20 rokov. Na sprievod strieľal zrejme zo strechy jednej z okolitých budov. Motívy činu nie sú zatiaľ známe.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti