Pochovali popraveného karikaturistu Cabuta

Jean Cabut
Jean Cabut Zdroj: TASR

Bol pilierom redakcií Charlie Hebdo a Canard enchaîné. Jeho práca z neho robí jedného z najvýznamnejších francúzskych karikaturistov.

V kruhu rodiny a priateľov pochovali dnes francúzskeho karikaturistu Jeana Cabuta, zvaného Cabu, na cintoríne v jeho rodisku Châlons-en-Champagne. Cabut sa pred týždňom stal jednou z 12 obetí útoku dvojice islamistov v redakcii satirického týždenníka Charlie Hebdo.

Cabut, ktorý by v týchto dňoch oslávil 77. narodeniny, počas 60 rokov kariéry karikaturistu nakreslil viac než 35.000 obrázkov. Bol pilierom redakcií Charlie Hebdo a Canard enchaîné. Jeho práca z neho robí jedného z najvýznamnejších francúzskych karikaturistov.

Okrem Cabuta pri útoku islamistov prišli o život aj ďalší kľúčoví karikaturisti: šéfredaktor Stéphane Charbonnier, publikujúci pod menom Charb, Georges Wolinski a Bernard "Tignous" Verlhac. Ako informovala spravodajská spoločnosť RTL, na pohrebe bola aj delegácia magazínu Canard enchaîné, ktorého redaktor Louis-Marie Horeau spomínal, že Cabu pravidelne 30 rokov každý utorok prichádzal na redakčné porady a ihneď načrtol karikatúru do nového čísla. „Tento utorok sa nikto neodvážil sadnúť si na jeho miesto. Zostalo po ňom obrovské prázdno."

Bratia Cherif a Said Kouachi krátko potom, ako vyvraždili redakciu satirického týždenníka.

Zdroj: TASR

PARÍŽ/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Teror v Paríži

Dôležité udalosti