Najväčší americký sviatok zatienila tragédia. Okrem Chicaga sa strieľalo aj vo Philadelphii

Najväčší americký sviatok tento rok zatienila tragédia. Na sprievode v Chicagu počas Dňa nezávislosti zabil mladík šiestich ľudí. Strieľalo sa aj vo Philadelphii. Na predmestí Chicaga sa to hemžilo rodinami s deťmi. Oslava amerického vlastenectva sa ale zo sekundy na sekundu zvrhla do chaosu. Útočník pomocou rebríka vyliezol na strechu vo štvrti Highland Park, kadiaľ viedol sprievod, a spustil paľbu.

Strelec sa polícii bezprostredne po incidente na hodiny stratil. Neskôr úrady zverejnili v médiách fotografie hlavného podozrivého spolu so zábermi jeho auta. Išlo o 22-ročného Roberta Crima. Netrvalo dlho a po naháňačke mladíka zadržali len niekoľko kilometrov od miesta činu.

Masakry sa čoraz častejšie dotýkajú rituálov spájaných so životmi Američanov. Strelci si vyberajú supermarkety, kostoly alebo školy.

„Je zničujúce, že oslavu Ameriky zmaril jedinečný americký mor. Deň venovaný slobode zvýraznil, že náš národ nevie presadzovať tú najdôležitejšiu slobodu a tou je život bez každodenného strachu z násilia spojeného so zbraňami,“ uviedol Jay Robert Pritzker, guvernér štátu Illinois.

Štvrtojúlové ohňostroje a hudobný koncert narušila streľba aj v centre Philadelphie. Keď ľudia začuli výstrely, rozutekali sa. Zranenia utrpeli dvaja policajti, útočník ostáva neznámy.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti