Zahraničné

Britská kontrarozviedka bude hľadať agentov medzi deťmi

Tajný agent
Tajný agent Zdroj: shuterstock.com

Za kandidátov na agentov sa prostredníctvom webovej stránky Modrého Petra budú môcť hlásiť deti vo veku 8-14 rokov.

Britská bezpečnostná služba MI5 spustila operáciu Petra, ktorej cieľom je motivovať školopovinné deti, aby si v budúcnosti za svoje povolanie zvolili prácu v tajných službách, napísala dnes agentúra DPA s odvolaním sa na britské médiá.

V spolupráci s detským televíznym kanálom CBBC britská kontrarozviedka deťom prostredníctvom programu Modrý Peter ukáže, ako sa robí nábor budúcich agentov tajných služieb. Za kandidátov na agentov sa prostredníctvom webovej stránky Modrého Petra budú môcť hlásiť deti vo veku 8-14 rokov.

Osem z nich sa zúčastní víkendovej školy špiónov, v rámci ktorej budú musieť absolvovať rozličné testy fyzickej a psychickej zdatnosti, aby dokázali, že sa na prácu tajného agenta hodia. Ich schopnosti bude vo funkcii člena výberovej komisie posudzovať napríklad aj autor scenárov k seriálom Vraždy v Midsomeri alebo Foylova vojna Anthony Horowitz, ktorý zároveň pracuje na scenári k ďalšiemu pokračovaniu slávnej špionážnej série o agentovi Jamesovi Bondovi.

Odmenou pre troch najlepších kandidátov bude exkurzia v londýnskom sídle MI5, ktorú bude nakrúcať štáb relácie Modrý Peter. V 105-ročných dejinách MI5 pôjde o vôbec prvé nakrúcanie na pôde tejto organizácie. MMI5 sa v ostatných rokoch pretransformovala na transparentnú organizáciu.

Meno jej šéfa sa stalo verejne známym až v roku 1992. O rok neskôr sa Stella Rimingtonová, ktorá bola zároveň prvou ženou stojacou na čele tejto organizácie, dokonca nechala vyfotografovať.

LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.