Zahraničné

V Belgicku zasahovali proti teroristom. Najmenej dvaja sú mŕtvi

B7aFkIoIAAAJIFm.jpg
Zdroj: Twitter

Najmenej dve obete a jedného zraneného si dnes večer vyžiadala protiteroristická operácia v mestečku Verviers na východe Belgicka

Najmenej dve obete a jedného zraneného si dnes večer vyžiadala protiteroristická operácia v mestečku Verviers na východe Belgicka. Uviedla to belgická rozhlasová a televízna stanica RTBF, avšak bez uvedenia ďalších detailov.

K akcii protiteroristického komanda proti údajnej teroristickej bunke došlo v okolí železničnej stanice tohto 55-tisícového mesta v blízkosti nemeckých a holandských hraníc. Policajné orgány zatiaľ neprezradili, o akú skupinu ide a aká bola miera nebezpečenstva, ktorú predstavovala pre spoločnosť.

Photo of the police raid in Vervies, Belgium during a police assault on a terror cell where 3 people died pic.twitter.com/6H4pKnzXtD

- News_Executive (@News_Executive) 15. Leden 2015

Podľa prvých informácií bolo počas zásahu, ktorý sprevádzali výbuchy a detonácie, niekoľko ľudí zatknutých. Očití svedkovia pre RTBF vypovedali, že zásahové komando na Rue de la Colline zablokovalo modrú dodávku a auto. Neďaleká ulica Rue du College bola obsadená policajnými vozidlami, medzi ktorými nechýbali členovia brigády špecializovanej na výbušniny, a tiež sanitkami.
Z okolia týchto ulíc bolo počuť viacero výbuchov a prestrelku, a to aj napriek tomu, že obyvatelia predmetných ulíc neboli evakuovaní.

Štátna prokuratúra informovala médiá, že bližšie podrobnosti o zásahu polície oznámi na tlačovej konferencii o 20.00 h.

BREAKING: At least 3 dead in anti-terror operation in #Verviers #Belgium http://t.co/V50UYrLfRe pic.twitter.com/LOJfOhnEeB

- Breaking911 (@Breaking911) 15. Leden 2015
Dvaja zabití pri protiteroristickej operácii v meste Verviers na východe Belgicka boli bojovníci za džihád, ktorí sa vrátili z bojísk v Sýrii. Uviedla to tlačová agentúra Belga, podľa ktorej členovia tejto teroristickej bunky plánovali útoky na ciele v Bruseli podobné útokom z minulého týždňa v Paríži.
BELGICKO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti