Paríž sa rozlúčil s ďalšími obeťami atentátu na redakciu Charlie Hebdo

France_Attacks_Charlie_Hebdo510017216044.jpg
Zdroj: TASR

Na cintoríne Pere Lachaise pochovali dnes aj ďalšieho kľúčového karikaturistu Charlie Hebdo Georgesa Wolinskeho.

Pohreby štyroch z 12 obetí minulotýždňového teroristického útoku islamských militantov na redakciu francúzskeho satirického týždenníka Charlie Hebdo sa konali dnes v Paríži. Informoval o spravodajský web stanice BBC.

Priatelia, rodiny, osobnosti francúzskeho spoločenského a kultúrneho života, ale aj neznámi ľudia prišli vyjadriť svoju úctu karikaturistom Bernardovi Verlhacovi, publikujúci pod menom Tignous, ako aj Georgesovi Wolinskemu.

Na predmestí Montreuil sa konala dnes súkromná rozlúčka s novinárom Verlhacom. Pokreslenú rakvu s telesnými pozostatkami "kráľa žartov" obstúpili pred obradom davy jeho priaznivcov. Obľúbeného výtvarníka následne pochovali na cintoríne Pere Lachaise, mieste posledného odpočinku mnohých slávnych spisovateľov, umelcov a skladateľov.

Na cintoríne Pere Lachaise pochovali dnes aj ďalšieho kľúčového karikaturistu Charlie Hebdo Georgesa Wolinskeho. Posledná rozlúčka sa konala dnes v Paríži aj s esejistkou Elsou Cayatovou a bývalým policajtom Franckom Brinsolarom, ktorý bol osobným strážcom zastreleného šéfredaktora týždenníka Stéphana Charbonniera.

Dva minulotýždňové útoky islamistov v Paríži si vyžiadali celkovo 17 obetí na životoch. Okrem redakcie Charlie Hebdo sa ich terčom stal aj supermarket s kóšer potravinami a hliadka mestskej polície.

PARÍŽ/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Teror v Paríži

Dôležité udalosti