Zahraničné

2013 alebo 2014? Dvojičky sa narodili v rôznych rokoch

Lindsay Salgueirová a jej dve krásne ratolesti
Zdroj: CTV

Milá kuriozitka sa stala Kanaďanke, ktorej deti sa vypýtali na svet na prelome rokov.

Zdroj: CTV
Kurióznym spôsobom zasiahol prelom rokov do života 28-ročnej tehotnej Kanaďanky Lindsay Salgueirovej: Jej dvojičky sa narodili v rozpätí niekoľkých minút, ale v dvoch rôznych rokoch.

Prvé z dievčatiek prišlo na svet na Silvestra osem minút pred polnocou, teda ešte v roku 2013, zatiaľ čo druhé sa narodilo 38 sekúnd po polnoci, teda už v novom roku 2014, informovala v stredu kanadská televízia CTV.

Zdroj: CTV
Gabriele a Sophii, ktoré sa mali narodiť až okolo 19. januára, rovnako ako aj ich matke, sa darí dobre. Gabriela vážila pri narodení 3,2 kilogramu, u Sophie ukázala váha 2,7 kilogramu.
"Som tak rada, že konečne mi už neprekáža brucho a vrátila som sa späť k normálnemu stavu," povedal žartovne Lindsay, ktorá už má dvoch synov, pre CTV.

TORONTO, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Do Arménska prišlo z Náhorného Karabachu už vyše 13 300 utečencov.

Arménska vláda vo vyhlásení uviedla, že do utorkových ranných hodín prekročilo hranice z Náhorného Karabachu do Arménska "celkovo 13.350 násilne vysídlených osôb". Podľa medializovaných správ v Stepanakerte, hlavnom meste Náhorného Karabachu, zaznamenávajú prílev utečencov z ostatných oblastí regiónu a hrozí tam vypuknutie humanitárnej krízy. Niekoľkomesačná blokáda Karabachu zo strany Azerbajdžanu tam spôsobila nedostatok jedla a liekov. (TASR)

Krátka správa

Najmenej sedem životov a deväť nezvestných si vyžiadali prívalové povodne na západe Mexika

Podľa guvernéra štátu Jalisco Enriqueho Alfara sa hasičom, príslušníkom Červeného kríža a záchranárom z troch okolitých miest podarilo z vody zachrániť troch ľudí. Príčinou záplav bola podľa miestnych úradov zvýšená hladina vody v potoku Jalocote, ktorý sa vylial z brehov. Následné zosuvy pôdy po prudkých dažďoch poškodili niekoľko domov a mostov. (TASR)

Krátka správa

Dopravná nehoda nákladného auta v Tunisku si vyžiadala deväť obetí a päť zranených.

Väčšina z nich bola z radov migrantov zo subsaharskej Afriky. K dopravnej nehode došlo v noci, keď sa nákladné auto prevrátilo na ceste spájajúcej mestá Nasr Allah a Menzel Mehiri v oblasti Kairouan. (TASR)

Krátka správa

Premiér Saska žiada pre migráciu kontroly na hraniciach s Poľskom a ČR.

Premiér východonemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer vyzval na zavedenie kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, aby sa obmedzil prílev migrantov. Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) koncom augusta zaregistroval vyše 204.000 žiadostí o azyl. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku to je 77-percentný nárast. (TASR)