Zahraničné

Cesty sa zmenili na klzisko. USA hlási stovky nehôd, ale aj mŕtvych

Cesty na severovýchode USA sa zmenili na klzisko.
Zdroj: cbsnews.com

Nehody boli doslova na každom kroku.

Na jedno veľké klzisko sa v nedeľu zmenil severovýchod USA, kde poľadovica spôsobila stovky dopravných nehôd, ktoré si vyžiadali aj viacero obetí. Polícia a záchranári boli v permanentnom nasadení v štátoch Connecticut, Pensylvánia, New Jersey, New York a Maryland, informovala televízia CNN.


Jednu obeť a 30 zranených si podľa televízie NBC vyžiadala hromadná zrážka najmenej 20 áut na medzištátnej ceste I-76 v okrese Montgomery. Ďalší štyria ľudia zomreli pri nehodách v Pensylvánii, New Jersey a Connecticute. Zrážka 27 áut zablokovala Most Walta Whitmana, hlavnú spojnicu medzi New Jersey a Filadelfiou. Najmenej jedna osoba zomrela pri nehodách v okrese Harford v štáte Maryland.

Nehodu doslova na každom kroku hlásila polícia na ceste I-95. Z bezpečnostných dôvodov boli uzatvorené viaceré mosty a nadjazdy, kde sa poľadovica tvorí najskôr. Na niektorých cestách bol ľad taký hrubý, že sa po ňom kĺzali aj ťažké posýpacie vozidlá.

Úrady vyzvali ľudí, aby zostali doma a autá použili len v nutných prípadoch. V šiestich okresoch štátu New York vydala Národná meteorologická služba z dôvodu dažďa a topenia snehu varovanie pred povodňami.

NEW YORK/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti