Ďalšia tragédia v Egypte: Celej rodine náhle prišlo zle. Chlapec (†6) zomrel, otec bojuje o život

Ďalšia tragédia v Egypte: Celej rodine náhle prišlo zle. Chlapec (†6) zomrel, otec bojuje o život
Egyptské letovisko Šarm aš-Šajch. Zdroj: shutterstock/Oleg_P

Egypt sa ešte poriadne nespamätal z dvojnásobnej tragédie, keď v Hurghade žralok zabil dve ženy a stránky svetových médií už plnia správy o ďalšom nešťastí.

V nočnú moru sa zmenila dovolenka talianskej rodiny v obľúbenom letovisku Šarm aš-Šajch. Iba šesťročný chlapec zomrel po náhlych zdravotných komplikáciách. V nemocnici skončila aj jeho tehotná matka Rosalia a otec Antonio, ktorý bojuje o život. Vyšetrovanie okolností prípadu je v plnom prúde, no podľa miestnych médií je za tragédiou otrava jedlom.

Členovia rodiny pocítili zdravotné problémy ešte minulý týždeň v piatok. Podľa ich príbuzných bolo hlavným príznakom neustále napínanie a vracanie. Najhoršie na tom bol šesťročný chlapec Andrea Mirabile. Rodičia si najskôr mysleli, že za ťažkosti môže voda v hotelovom bazéne a tak všetci traja išli k lekárovi neďaleko rezortu, v ktorom boli ubytovaní.

Súvisiaci obsah

Doktor im naordinoval infúziu aj lieky proti otrave. Po návrate do hotela ale zdravotné problémy neprestali a v sobotu už zúfalá rodina musela volať sanitku.
Chlapca priviezli do nemocnice vo veľmi vážnom stave a napriek pokusom o jeho oživenie mu už nedokázali pomôcť. Na mále mal aj jeho otec. Bol v bezvedomí a už mu začali zlyhávať obličky, uviedol pre denník La Stampa Roberto Manosperti, brat tehotnej ženy, ktorá má miernejšie príznaky otravy.

Sestra sa chce podľa jeho slov čo najskôr vrátiť domov. Čaká sa na stanovisko nemocnice a tiež na zlepšenie stavu jej muža. „Z tejto nočnej mory nevidíme cestu von. Chceme tej bolesti čeliť spoločne doma v Taliansku,“ dodal Manosperti.

Pomoc rodine prisľúbila aj talianska ambasáda v Egypte. Hneď, ako to bude možné, dopraví rodinu domov na náklady štátu. Prípadom sa už zaoberajú egyptské úrady. Aj keď už bola vykonaná pitva zomrelého chlapca, na objasnenie toho, čo sa stalo, sa bude čakať mesiace.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti