Brad Pitt sa priznal, že trpí vzácnym ochorením: Komplikuje mi život, ľudia ma za to nenávidia

Brad Pitt sa priznal, že trpí vzácnym ochorením: Komplikuje mi život, ľudia ma za to nenávidia
Zdroj: shutterstock/Featureflash Photo Agency

Nespoznáva tváre ľudí, dokonca ani svojich blízkych. Slávny hollywodsky herec Brad Pitt sa priznal, že trpí vzácnym ochorením – prosopagnóziou, laicky povedané „tvárovou slepotou“. O jeho diagnóze informoval portál TMZ.

Ochorenie postihuje asi 2,5 percenta populácie. Existujú dva typy prosopagniózy: vývojová a získaná. U ľudí so získanou chorobou sa porucha rozvinie po poškodení mozgu, zväčša po nehode. Ľudia s vývojovou prosopagnóziou sa s ňou už narodili a trpia ňou celý život.

Pitt sa v súvislosti so svojou diagnózou posťažoval, že mu do života priniesla množstvo problémov v súkromnom i pracovnom živote. Brad uviedol, že počas uplynulých rokov čelil kritike od ľudí, ktorí mali pocit, že je odťažitý a arogantný. O ostatných sa vraj nezaujíma natoľko, aby si ich zapamätal. Keď sa im snažil vysvetliť, že za to môže choroba, neverili mu. Pitt si však nikdy nenechal diagnózu oficiálne potvrdiť u doktora.

Brad sa už v roku v 2013 zveril so svojím trápením časopisu Esquire: „Toľko ľudí ma nenávidí, pretože si myslia, že ich nerešpektujem.“ Sexidol Hollywoodu sa snaží s chorobou bojovať, ako vie. Priateľov, príbuzných a kolegov si vštepuje do pamäti na základe iných poznávacích znakov, ako napríklad podľa spôsobu chôdze, hlasu alebo vône.

Pitt nedávno priznal, že jeho herecká kariéra sa chýli ku koncu. Má za sebou naozaj búrlivé obdobie, ktoré zahŕňalo aj rozvod s Angelinou Jolie, s ktorou má šesť detí - tri adoptované a tri biologické.

Najdlhšie súdne konanie trvalo ohľadom starostlivosti o deti. Jolie sa ich nechcela vzdať a vyťahovala na Pitta rany pod pás v podobe niektorých svojich adoptovaných detí, ktoré svedčili proti hercovi o jeho agresívnom správaní.

Keď konečne ukončili tento spor, prišiel ďalší. Žalobu tentoraz podáva Pitt. Toho totiž naštvalo, čo urobila jeho exmanželka s ich rodinným vinárstvom vo Francúzsku. Svoj podiel sa totiž rozhodla predať a Pitt o tom nevedel. Urobila tak napriek tomu, že sa vopred počas rozvodu dohodli, že toto nikdy neurobia.

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Kultúra

Dôležité udalosti