Zahraničné

Polročný chlapec je ďalšia obeť ruského vojaka

Streľba zbraň
Zdroj: shuterstock.com

Bol jediným členom rodiny, ktorý masaker - hoci so zraneniami - prežil.

Šesťmesačný chlapec sa dnes stal siedmou obeťou vražedného vyčíňania v arménskom meste Gjumri, z ktorého miestne bezpečnostné zložky obviňujú ruského vojaka Valerija Permiaka. Informovala o tom agentúra Reuters.

Podľa arménskych vyšetrovateľov sa Permiak (18), ktorý slúžil na ruskej vojenskej základni v Arménsku, stal hlavným podozrivým zo spáchania zločinu. Stalo sa tak po tom, ako sa na mieste činu v rodinnom dome v Gjumri, kde minulý týždeň niekto zastrelil a dobodal šesť členov jednej rodiny, našli vojenské kanady s jeho menom.

Šesťmesačný chlapec bol jediným členom rodiny, ktorý masaker - hoci so zraneniami - prežil. Dieťa dnes ale zomrelo na následky zranení v nemocnici v Jerevane. 

Dôvody, prečo vojak čin spáchal, zostávajú zatiaľ nejasné. Minulý štvrtok sa v arménskej metropole Jerevan a v druhom najväčšom meste krajiny Gjumri zhromaždili tisíce ľudí, ktorí žiadali Permiakovo vydanie. 

Incident zároveň vyvolal napätie medzi Ruskom a bývalou sovietskou republikou Arménskom, ktoré za normálnych okolností udržiava z Moskvou nadštandardné vzťahy.

Ruský prezident Vladimir Putin v nedeľnom telefonickom rozhovore so svojím arménskym náprotivkom Seržom Sarkisjanom prisľúbil rýchle vyšetrenie udalosti a spravodlivé potrestanie vinníkov.

Do Jerevanu dnes údajne prišiel aj šéf Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie Alexandr Bastrykin, aby dohliadal na vyšetrovanie prípadu, v ktorom je Permiakov obvinený z vraždy a dezerciu, za čo mu v prípade dokázania viny hrozí doživotný trest odňatia slobody.

MOSKVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti