Zahraničné

Most išli demolovať, utrhol sa sám

Zrútený najdazd v Cincinnati
Zrútený najdazd v Cincinnati Zdroj: TASR

Úrady nešťastie v USA vyšetrujú. Z cesty treba odstrániť stovky ton betónu.

Stavebný robotník zahynul a vodič kamióna s vlečkou utrpel zranenia, keď sa nadjazd na medzištátnej ceste zrútil počas jeho demolácie v meste Cincinnati v americkom štáte Ohio. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na požiarnu a záchrannú službu.

K pádu nadjazdu došlo v pondelok približne o 22.30 h miestneho času na medzištátnej ceste Interstate 75 smerom na juh, severne od centra mesta. Policajný šéf Jeff Blackwell uviedol, že išlo o nehodu na pracovisku, keď čaty stavebných robotníkov strhávali starý most, a vtedy sa „musela stať hrozná chyba".

„Vodič kamióna mal obrovské šťastie, za pár sekúnd mohol byť jeho osud zrejme úplne iný," dodal policajný šéf. Vodiča previezli do univerzitnej nemocnice v Cincinnati len s menej závažnými zraneniami. Predstavitelia požiarnej služby oznámili, že kamión s vlečkou narazil do už zrútenej časti mosta. Stavebného robotníka zabilo práve pri jeho páde.

Úrady nešťastie vyšetrujú. Z cesty treba odstrániť stovky ton betónu. Na juh smerujúce prúdy cesty I-75 majú byť zatvorené najmenej na 48 hodín. Očitý svedok povedal pre miestnu televíziu WLWT5, že počul „naozaj veľký rachot" a o niekoľko sekúnd už videl ponáhľať sa na miesto policajné autá.

Zdroj: TASR

Zdroj: TASR

CINCINNATI/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.