Zahraničné

Francúzska polícia zadržala piatich podozrivých z terorizmu

Francúzska armáda dohliada na bezpečnosť v uliciach Paríža
Francúzska armáda dohliada na bezpečnosť v uliciach Paríža Zdroj: TASR

K zatýkaniu došlo v pondelok v noci a dnes nadránom v mestách Béziers a Montpelier.

Francúzska polícia zadržala v noci nadnes na juhu krajiny piatich ľudí, ktorí sú podozriví z prípravy teroristického útoku. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na miestne médiá.

K zatýkaniu došlo v pondelok v noci a dnes nadránom v mestách Béziers a Montpelier. Okrem podozrivých osôb zaistila polícia aj väčšie množstvo výbušnín, uviedol denník Midi Libre. Najmenej jeden zo zatknutých je podľa Midi Libre občanom Čečenska.

Stredajšie vydanie rakúskeho denníka Österreich a francúzsky portál France 3-Regions informovali, že jedným zo zatknutých v Béziers je Rakúšan, u ktorého sa našli výbušniny. Francúzska polícia podľa týchto zdrojov údajne preveruje tvrdenia, že zatknutá pätica plánovala útok v Rakúsku.

Jedného zo zadržaných mala polícia už nejaký čas sledovať pre podozrenie z účasti na bombovom útoku v Montpelieri v roku 2008, pri ktorom utrpelo zranenia šesť ľudí, z toho dvaja ťažké.

Polícia sa pre zásah v Béziers a Montpelieri rozhodla v čase, keď sa krajina ešte stále spamätáva z teroristických útokov v Paríži, pri ktorých pred necelými dvoma týždňami zahynulo 20 ľudí vrátane páchateľov. K zatýkaniu na juhu Francúzska sa polícia vyjadrí ešte dnes na tlačovej konferencii.

FRANCÚZSKO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti