Zahraničné

Neuveríte, že toto je realita a nie počítačom vyrobené video

Tento neuveriteľný záber nie je umelo vytvorený
Tento neuveriteľný záber nie je umelo vytvorený Zdroj: YouTube

Parašutisti museli zoskočiť deväťkrát.

Úžasnú televíznu reklamu sa podarilo vytvoriť parašutistom, ktorí sa nakrúcali pri zoskoku. Po pozretí videa si možno budete myslieť, že zábery sú vytvorené pomocou špeciálnych efektov. Všetko je však reálne.

Zdroj: YouTube

Reklamu nakrútili vo Skydive Nagambie v austrálskej Victorii. Parašutistom Jaakovi Saegovi, Simonovi DiSiasciovi, Simonovi Chaberkovi, Adamovi Longovi a Robovi Douthatovi sa pri zoskoku podarilo urobiť približne 125 snímok za sekundu.

Režisér projektu Jeff Gaunt povedal: „Na reklamu bolo potrebné urobiť deväť zoskokov. Počas minúty sme sa snažili urobiť dva až tri zábery."

https://www.youtube.com/watch?v=yyrMdPPePYI


CANBERRA/DailyMail,zv

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Štrajk hollywoodskych scenáristov sa v stredu končí.

Ukončeniu štrajku predchádzalo dosiahnutie platovej dohody s hollywoodskymi filmovými štúdiami, uviedlo v statuse na platforme X vedenie Združenia amerických scenáristov (WGA). Štrajk trval takmer päť mesiacov a ochromil Hollywood. (TASR)

Krátka správa

Turecko schváli vstup Švédska do NATO, ak USA umožnia predaj F-16tiek.

„Ak dodržia oni svoje sľuby, náš parlament tiež dodrží ten svoj,“ uviedol prezident Recep Tayyip Erdogan. Podľa neho spája vláda amerického prezidenta Joea Bidena schválenie švédskej žiadosti o vstup do NATO práve s predajom stíhačiek F-16. Erdogan tiež uviedol, že turecký minister zahraničných vecí Hakan Fidan minulý týždeň v New Yorku rokoval o vstupe Švédska do NATO s americkým rezortným kolegom Antonym Blinkenom.

Krátka správa

Počas záplav v Kapskom Meste zabila elektrina osem ľudí.

Z toho štyri boli deti. Juhoafrické mesto zasiahli prudké lejaky, ktoré spôsobili záplavy. „Operačné stredisko pre živelné pohromy má, žiaľ, potvrdených osem úmrtí spôsobených zásahom elektrickým prúdom,“ uvádza sa v oznámení. Obete podľa neho bývali v chatrčiach v okrajovej časti juhoafrickej metropoly.