Zahraničné

Kramný je vinný, tvrdí šéf českej polície

Petr Kramný
Zdroj: tn.cz

V prípade sa dá očakávať ďalší zvrat, pretože obe strany sľubujú nové zásadné dôkazy.

Vinník, ktorý zavraždil Moniku a jej dcéru Klárku na dovolenke v egyptskej Hurghade nie je stále známy. Hlavným podozrivým ale stále zostáva otec rodiny Petr Kramný. A na tom naďalej trvá aj polícia.

"Po prečítaní zdôvodnenie obvinení som osobne presvedčený, že pán Kramný čin spáchal. Samozrejme rozhodne až súd, ale za prácou kriminalistov stojím, "povedal pre server iDnes.cz policajný šéf Tomáš Kužel. A práve tento výrok považuje advokátka Petra Kramného Jana Rejžková za škandalózny. Advokátka sa rozhodla podať ďalšiu sťažnosť, informuje blesk.cz.

"Nie je možné, aby sa vysoko postavený policajný dôstojník v čase prípravného konania vyjadroval k otázke viny, alebo neviny akejkoľvek osoby. Porušil tým prezumpciu neviny, ktorá je daná v listine základných práv a slobôd," sťažovala si Rejžková v televízii Prima. Polícia vraj takýmito výrokmi výrazne ovplyvňuje verejnú mienku.

Obhajkyňa preto bude žiadať policajného prezidenta, aby bol prípad jej klienta ostravskej kriminálke odňatý. To by pochopiteľne výrazne komplikovalo súdny proces a prípadné odsúdenie. Podľa nej však nie sú proti Kramnému žiadne priame dôkazy a vo väzbe je držaný neoprávnene.

Právna zástupkyňa rodiny Moniky Kramnej Klára Long Slámová sa tomu ale smeje. "Topiaci sa stebla chytá. Pokiaľ by takéto výroky mali byť dôvodom zaujatosti, potom by bol predpojatý každý policajt, ktorý vydá návrh na začatie trestného stíhania," povedala.

Podľa televízie sa dá v prípade očakávať ďalší zvrat, pretože obe strany vraj sľubujú nové zásadné dôkazy.

PRAHA/blesk.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti