Zahraničné

Muž pobodal v autobuse v Tel Avive počas rannej špičky deväť ľudí

Neznámy útočník pobodal dnes v autobuse v centre izraelského Tel Avivu deväť ľudí.
Zdroj: TASR

Pri pokuse o útek z miesta činu páchateľa postrelili policajti do nohy a zadržali.

Neznámy útočník pobodal dnes v autobuse v centre izraelského Tel Avivu deväť ľudí. Pri pokuse o útek z miesta činu ho postrelili do nohy príslušníci polície a následne zadržali. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na policajné zdroje.

Jedna z obetí útoku utrpela vážne zranenia a je v kritickom stave, napísal denník Times of Israel. Polícia útočníka, ktorý je ľahko zranený, začala vypočúvať. Incident bude polícia posudzovať ako "teroristický útok", uviedol hovorca izraelskej polície Micky Rosenfeld. Policajné hliadky aktuálne kontrolujú mesto, aby predišli ďalším prípadným útokom.

Podľa Rosenfeldovho postu na Twitteri utrpelo päť ľudí ťažšie alebo mierne zranenia a štyri osoby sú ľahko zranené. K útoku došlo v ranných hodinách počas rannej dopravnej špičky. V posledných mesiacoch zomrelo podľa agentúry AP pri útokoch palestínskych extrémistov v Izraeli viac ako desať ľudí. Útoky sa odohrali najmä v Jeruzaleme, niekoľko prípadov zaznamenala polícia aj v Tel Avive či v Predjordánsku.

TEL AVIV/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.