Zahraničné

Polícia zatkla v Belgicku ďalšieho podozrivého z terorizmu

Belgicko nasadilo do ulíc vojakov
Belgicko nasadilo do ulíc vojakov Zdroj: TASR/AP

Zadržali už štvrtú osobu.

Belgická polícia zadržala štvrtú osobu v rámci vyšetrovania islamistických militantov podozrivých z prípravy útokov na svojich príslušníkov. Oznámila to dnes belgická prokuratúra.

Vo štvrtok minulého týždňa si protiteroristický policajný zásah v meste Verviers na východe Belgicka vyžiadal dve obete. Išlo o jeden z niekoľkých zákrokov proti islamistickej skupine, ktorá podľa úradov chystala teroristické útoky veľkého rozsahu.

Vyšetrujúci sudca obvinil posledného zadržaného, belgického občana Abdelmounaima H., z účasti na aktivitách teroristickej skupiny. Zatkli ho v utorok, uviedla v oznámení federálna prokuratúra. Muž, narodený v roku 1993, sa podľa belgických médií sám ohlásil na polícii, informovala agentúra Reuters.

Prokuratúra uviedla, že v súčasnosti sú vo väzbe v súvislosti so zásahmi štyria ľudia a belgické úrady čakajú na vydanie piateho podozrivého zatknutého v Grécku.

Pri zásahu v meste Verviers sa našiel aj pas holandského občana, údajného islamského militanta, ktorého bydlisko v Utrechte v utorok prehľadali. Prokuratúra tiež po prvý raz zverejnila mená dvoch mužov zabitých minulý štvrtok. Sú nimi Sofiane A., narodený v roku 1988, ktorý mal belgické a marocké občianstvo, a Khalid B., belgický občan narodený v roku 1991.

BELGICKO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.