Zahraničné

V Británii chcú, aby všetky škatuľky od cigariet vyzerali rovnako

shutterstock_206712247.jpg
Zdroj: Shutterstock.com

Vláda už v minulosti vyhlásila, že chce zakázať cigarety s logami, ale chcela ešte absolvovať záverečné konzultácie s odborníkmi.

Britská vláda v stredu oznámila, že sa bude pokúšať presadiť zákon, ktorý donúti tabakové spoločnosti predávať v Anglicku cigarety v jednotných škatuľkách bez firemných značiek, a to ešte do mája, aby sa zlepšilo zdravie verejnosti a znížil sa počet detských fajčiarov. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

"Teraz navrhujem, aby sme predložili v parlamente návrh predpisov pre typizované obaly, ktoré by už mohli platiť v čase, keď vstúpi do platnosti európska smernica o tabakových výrobkoch, teda v máji 2016," uviedla vo vyhlásení ministerka zdravotníctva Jane Ellisonová. "Ak to urobíme, vyhliadka na našu prvú generáciu nefajčiarov bude zasa o krok bližšie," dodala politička.

Vláda už v minulosti vyhlásila, že chce zakázať cigarety s logami, ale chcela ešte absolvovať záverečné konzultácie s odborníkmi, aby sa ubezpečila o správnosti takéhoto kroku.
Ellisonová uviedla, že vláda zvažovala všetky dôkazy a argumenty a rozhodla, že to bude "primerané a odôvodnené opatrenie".

"Ministri v Škótsku, vo Walese a v Severnom Írsku ešte musia potvrdiť, či so zavedením predpisov v uvedených častiach Británie súhlasia," dodala ministerka.

LONDÝN/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.