Zahraničné

Ľudia v meste, kde Adam Lanza vraždil prvákov, stále nemajú pokojný spánok

Adam Lanza
Adam Lanza Zdroj: Profimedia.sk

Po viac ako dvoch rokoch od tragédie na základnej škole Sandy Hook sa rozhodli zbúrať dom, v ktorom žil.

Predstavitelia mesta Newtown v americkom štáte Connecticut v stredu večer v hlasovaní schválili demoláciu domu, kde žil Adam Lanza, ktorý v roku 2012 spáchal masaker na základnej škole Sandy Hook. Obyvateľov ten dom totiž stále znepokojuje, vysvetľuje agentúra AP.

Mestskí poslanci v Newtowne schválili návrh členov mestskej rady, aby bol dom s rozlohou 288 štvorcových metrov zrovnaný so zemou a aby pozemok zostal otvorenou, nezastavanou plochou.

Susedia sa sťažujú, že sa nehnuteľnosť stala cieľom turistov bažiacich po hrôzostrašných zážitkoch

Pat Llodrová z mestskej rady očakáva, že dom Lanzovcov bude zbúraný, len čo sa skončí zima. Nehnuteľnosť s pozemkom darovala mestu vlani v decembri banka, ktorá ho nadobudla od rodiny Lanzovcov.

Susedia prosili mestských predstaviteľov, aby dom zbúrali. Jeden obyvateľov povedal, že im „neustále pripomína zlo, ktoré tam sídlilo". Vnútri veľkého žltého domu so zelenými okenicami na ulici Yogananda Street zastrelil Lanza 14. decembra 2012 svoju matku, potom odišiel do neďalekej základnej školy Sandy Hook, kde zabil 20 prvákov a šesť pedagógov. Nakoniec si vzal život.

Zdroj: Profimedia.sk

Amy DeLoughyová, ktorej dom stojí na druhej strane ulice, napísala mestskej rade, že autobusovú zastávku jej detí treba premiestniť, pretože pre jej ratolesti je príliš desivé čakať neďaleko spomínaného domu. Ian a Nicole Hockleyovci, ktorých šesťročný syn Dylan pri streľbe zomrel, uviedli, že sa z tejto štvrte odsťahovali. Pohľad na dom na druhej strane cesty bol pre nich totiž príliš bolestný.

Sused Dave Ackart napísal: „Nielenže dom stále pripomína zlo, ktoré tam sídlilo - pre nás, čo chodíme, beháme, šoférujeme alebo inak prechádzame okolo neho niekoľkokrát denne, je ťažké pohnúť sa dopredu."

Rodina Lanzovcov sa do mesta prisťahovala zo štátu New Hampshire a nový dom si kúpila v roku 1998. Od streľby je prázdny. Všetko vnútri domu, vrátane rohožiek a svietidiel, úrady odniesli a spálili, aby sa nič z týchto vecí nemohlo stať „suvenírom".

Susedia sa však sťažujú, že nehnuteľnosť sa stala cieľom turistov bažiacich po hrôzostrašných zážitkoch a „stále tam jazdia, zastavujú sa a miesto si fotografujú".

NEWTOWN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.