Zahraničné

Facebook mal celosvetový výpadok

Facebook2_1299511c_1699534c.jpg
Zdroj: facebook.com

Zástupcovia spoločnosti zatiaľ nešpecifikovali, čo výpadok zapríčinilo.

Sociálna sieť Facebook v utorok krátko pred pol ôsmou mala celosvetový výpadok. Užívatelia sa k službe nemohli pripojiť viac ako 40 minút. Po ôsmej hodine už boli stránky opäť prístupné. Príčina výpadku zatiaľ nie je jasná, ale pravdepodobne išlo o poruchu na sieťovej infraštruktúre, informujú novinky.cz.

Facebook bol nedostupný pre webové aj mobilné rozhranie. Niektorým používateľom sa zobrazila stránka s chybovou hláškou, iným nič.

Výpadok postihol tiež ostatné služby zviazané s Facebookom vrátane portálu na zdieľanie fotografií Instagram, zoznamovacie služby Tinder alebo chatovacieho servera Hipchat. Naopak mobilná komunikačná služba WhatsApp fungovala normálne.

Zástupcovia spoločnosti zatiaľ nešpecifikovali, čo výpadok zapríčinilo, podľa analýzy odoslaných a prijatých dát sa ale zdá, že nešlo o problém priamo na serveroch Facebooku, ale o narušenie ich sieťového pripojenia, pretože dáta k serverom vôbec nedorazili.

Nie je to prvýkrát, čo má Facebook problémy s dostupnosťou svojich služieb. Vlani v lete podobných výpadkov zaznamenala populárna sociálna sieť niekoľko.

BRATISLAVA/novinky.cz

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Azerbajdžan zadržal vysokopostaveného veliteľa Náhorného Karabachu.

Podľa azerbajdžanských úradov má byť podozrivý z „teroristickej“ činnosti v tomto regióne, ktorý má arménske väčšinové obyvateľstvo a nachádza sa v rámci hraníc Azerbajdžanu. Bezpečnostná služba identifikovala muža ako Davita Manukjana. V arménskej armáde mali povýšiť do hodnosti generálmajora, potom sa stal prvým zástupcom veliteľa separatistických síl v Náhornom Karabachu.

Krátka správa

Nemecko potvrdilo spoločné pohraničné hliadky s Poľskom a ČR.

Potvrdila to nemecká ministerka vnútra Nancy Faeserová. Spoločné hliadky českých, poľských a nemeckých pohraničníkov budú podľa ministerky posilnené. Faeserová tiež uviedla, že tieto tri krajiny vytvoria aj pracovnú skupinu na boj proti prevádzačstvu.

Krátka správa

Rusko začína s jesenným odvodom brancov, na Ukrajine nasadení nebudú.

Každoročný jesenný odvod do armády sa začína 1. októbra. Generálny štáb ruskej armády však budúcich odvedencov ubezpečil, že nebudú nasadení vo vojne na Ukrajine. Kontradmirál Vladimir Zemľanskij, ktorý má v generálnom štábe ruskej armády na starosti odvody, uviedol, že branci absolvujú len 12-mesačnú základnú vojenskú službu.

Krátka správa

Francúzsko zápasí s inváziou ploštíc.

Parížska radnica požiadala francúzsku vládu, aby v záujme ochrany verejného zdravia urýchlene prijala opatrenia proti plošticiam, ktorých výskyt zaznamenali už aj v prostriedkoch hromadnej dopravy. Podľa prieskumu Národnej agentúry pre bezpečnosť potravín, životného prostredia a zdravia pri práci sa zamorenie plošticami vyskytuje v 11 percentách francúzskych domácností.