Zahraničné

Facebook mal celosvetový výpadok

Facebook2_1299511c_1699534c.jpg
Zdroj: facebook.com

Zástupcovia spoločnosti zatiaľ nešpecifikovali, čo výpadok zapríčinilo.

Sociálna sieť Facebook v utorok krátko pred pol ôsmou mala celosvetový výpadok. Užívatelia sa k službe nemohli pripojiť viac ako 40 minút. Po ôsmej hodine už boli stránky opäť prístupné. Príčina výpadku zatiaľ nie je jasná, ale pravdepodobne išlo o poruchu na sieťovej infraštruktúre, informujú novinky.cz.

Facebook bol nedostupný pre webové aj mobilné rozhranie. Niektorým používateľom sa zobrazila stránka s chybovou hláškou, iným nič.

Výpadok postihol tiež ostatné služby zviazané s Facebookom vrátane portálu na zdieľanie fotografií Instagram, zoznamovacie služby Tinder alebo chatovacieho servera Hipchat. Naopak mobilná komunikačná služba WhatsApp fungovala normálne.

Zástupcovia spoločnosti zatiaľ nešpecifikovali, čo výpadok zapríčinilo, podľa analýzy odoslaných a prijatých dát sa ale zdá, že nešlo o problém priamo na serveroch Facebooku, ale o narušenie ich sieťového pripojenia, pretože dáta k serverom vôbec nedorazili.

Nie je to prvýkrát, čo má Facebook problémy s dostupnosťou svojich služieb. Vlani v lete podobných výpadkov zaznamenala populárna sociálna sieť niekoľko.

BRATISLAVA/novinky.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.