Veľká kalamita sa nekonala. New York sa vracia do normálu

Zima v New Yorku.
Zima v New Yorku. Zdroj: TASR/AP

Snehová kalamita bola omnoho slabšia, ako sa predpokladalo.

Úrady v americkom New Yorku obnovili dnes prevádzku mestskej hromadnej dopravy a odvolali zákaz cestovania vyhlásený pre blížiacu sa snehovú búrku a priznali, že snehová kalamita bola omnoho slabšia, ako sa predpokladalo. Napísala to dnes agentúra DPA.

V New Yorku, kde napadlo v noci nadnes od 20 do 30 centimetrov čerstvého snehu, sa život pomaly vracia do normálu. Pre vodičov otvorili cesty, mosty a tunely, opäť jazdí aj verejná doprava - vlaky, autobusy i metro.

Národná meteorologická služba odvolala pre newyorský región varovanie pred snehovou metelicou, pričom výstraha pred snehovou búrkou platí naďalej. Meteorológovia stále očakávajú v priebehu dňa napadnutie ďalšej vrstvy dvoch až piatich centimetrov snehu.

"Búrka sa premiestnila ďalej na východ a bude sa vzďaľovať rýchlejšie, ako sme predpokladali na základe našich predpovedí v posledných dvoch dňoch," uviedli meteorológovia. "Výsledkom je omnoho menšie množstvo snehu, než sa predtým predpovedalo."

Vzhľadom na výstrahu a predtým vyhlásený zákaz vychádzania zavreli po celom New Yorku školy a všetky verejné i vládne budovy. Uzavreté ostanú po celý deň.

Zákaz cestovania odvolali príslušné úrady aj v New Jersey a častiach štátu Connecticut. V platnosti ostáva v štáte Massachusetts.

Tri hlavné letiská v oblasti mesta New York zrušili dnes podľa webovej stránky Flight Aware pre sneh viac ako 2700 svojich letov.

NEW YORK/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti