Zahraničné

Nový grécky premiér skritizoval EÚ za Rusko

Alexis Tsipras
Zdroj: TASR

Jeho nová radikálna ľavicová vláda ešte ani nezložila prísahu.

Nový grécky premiér Alexis Tsipras dnes ostro skritizoval Európsku úniu, pričom jeho nová radikálna ľavicová vláda ešte ani nezložila prísahu. Informovala o tom tlačová agentúra AP.
Tsiprasov úrad uviedol, že Grécko vyjadruje nespokojnosť s dnešným spoločným vyhlásením lídrov EÚ, ktoré sa vyhráža novými sankciami proti Rusku za jeho kroky na Ukrajine.

V oznámení zverejnenom ešte pred zložením prísahy Tsiprasovej vlády úrad gréckeho premiéra napísal, že s Gréckom nikto deklaráciu nekonzultoval a že s jej obsahom nesúhlasí. Mimoriadnu spoločnú deklaráciu si vynútila "silnejúca podpora", ktorú Moskva podľa presvedčenia EÚ poskytuje separatistom na východe Ukrajiny počas vyostrujúcich sa bojov v posledných dňoch.

Únia už uvalila ekonomické a politické sankcie na Moskvu a na predstaviteľov spájaných s vlaňajším pripojením juhoukrajinského Krymského polostrova k Rusku. Nový grécky premiér Tsipras prevzal úrad v pondelok, deň po svojom víťazstve v predčasných parlamentných voľbách, v ktorých vystupoval proti úspornej politike.

ATÉNY/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti