Zahraničné

Tak to je hanba. Český politik pohoršil svet, urobil si selfie v koncentráku

Český politik si robil selfie v koncentračnom tábore.
Zdroj: ct24.cz

Incident nezostal bez povšimnutia aj v zahraničí. Píšu o ňom aj v zahraničných médiách.

Podpredseda českého senátu Zdeněk Škromach sa „pekne" zviditeľnil. Jednu z výrazných tvárí sociálnej demokracie zachytili v utorok kamery Českej televízie práve v okamihu, keď zdvihol ruku s mobilným telefónom a s úsmevom si fotil autoportrét, takzvanú selfie. Za iných okolností, by na tom nebolo nič zlé. On však bol na pietnej akcii za obete nacizmu v Terezíne. A na svete je poriadna medzinárodná hanba. Informuje tn.cz.

Jeho "výstup" pochopiteľne neostal nepovšimnutý a zábery sa veľmi rýchlo ocitli na Facebooku a ďalších sociálnych sieťach. Tam všade Škromach zožal pomerne ostrú kritiku za to, že je neotesaný a nemá kúska slušného vychovania.

Incident bohužiaľ nezostal bez povšimnutia aj v zahraničí. O "holokaustovej" selfie totiž píše aj britský bulvárny denník Daily Mirror, ktorý pripomína Škromachovu posadnutosť selfie aj to, že už v minulosti sa veselo vyškieral pri pomníku obetiam druhej svetovej vojny.

Zdroj: DailyMirror


Mirror prináša aj autentické reakcie ľudí na sociálnych sieťach, kde napríklad Dana Jonášová napísala, že Zdeněk Škromach nemá žiadny rešpekt k zosnulým. Briti citujú aj autora pôvodného obrázku z televízneho vysielania, ktorý napísal, že "(Škromach) je ešte väčší idiot, než sme si mysleli."

Faux pas sociálneho demokrata zaujalo aj grécky portál Newsbeast.gr, ktorý tiež upozorňuje, že Škromachova ľahkomyseľnosť vytočila ľudí na sociálnych sieťach k nepríčetnosti.

PRAHA/tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.