Zahraničné

Hrobár prišiel o prácu. Táto fotka nemala nikdy uzrieť "svetlo sveta"

Usmievajúci sa hrobár
Zdroj: Profimedia.sk

Ľudia ostali zhrození, keď sa snímka objavila v miestnych novinách.

Neuveriteľných 40 rokov pracoval ako hrobár. Svojej práci však musel povedať zbohom po tom, ako sa na verejnosť dostali fotografie z "pracovného prostredia". Muž je na nich do pol pása nahý, stojí vo vykopanom hrobe a usmieva sa od ucha k uchu.

Angličan Ray Loxton (59) už asi veľakrát oľutoval, že sa nechal odfotiť fotografom na mieste, kde len o pár dní pochovali jeho starého známeho. Ľudia ostali šokovaní a zhrození, keď sa jeho snímka objavila v miestnych novinách Shepton Mallet Journal. On však jeho veselú náládu popriera.

"Bolo horúco a ja som kopal hrob pre jedného z mojich starých priateľov. Fotograf prišiel a spýtal sa, či si ma môže odfotiť. Slnko mi svietilo do očí, a tak som si clonil rukou. Niektorí si ale mysleli, že z hrobu posielam veselý pozdrav", tvrdí Ray.

Zdroj: Profimedia.sk

Keď už dlho nedostal žiadnu ponuku od pohrebnej služby, zavolal tam a chcel vedieť, čo sa deje. "Povedali mi, že si našli niekoho iného. Dôvodom bola príliš veľká pozornosť médií," dodal bývalý hrobár, ktorý je zo straty svojho povolania veľmi rozrušený.

Tento "umelecký kúsok" odfotil fotograf Jason Bryant. Snímka sa objavila v sekcii "obrázky týždňa" a dokopy ju už videlo asi 15-tisíc ľudí.

Zdroj: Profimedia.sk


SOMERSET/Dailymail.co.uk/Lp

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.