Zahraničné

Putin musí hromžiť. Jeho sok odhalil to, čo dlho skrýval

252BC55500000578-0-image-m-9_1422551444948.jpg
Zdroj: DailyMail

Putin dlhodobo drží súkromný život svojej rodiny v prísnej tajnosti; ruská verejnosť dodnes nepozná podobizeň ani jedného z jeho detí v dospelom veku.

Utajovanú identitu jednej z dcér ruského prezidenta Vladimira Putina poodhalil jeho oponent Alexej Navaľnyj, ktorý vo štvrtok zverejnil na Facebooku správu spomínajúcu istú Katerinu Vladimirovnu Tichonovovú ako šéfku organizácie, čo spolupracuje s Moskovskou štátnou univerzitou (MGU).

Podľa Navaľného má ísť o pseudonym jednej z Putinových dcér, Jekateriny (28) alebo Marije (29), za účelom zostať mimo pozornosť médií, píše agentúra Reuters.

Zdroj: DailyMail

Putin dlhodobo drží súkromný život svojej rodiny v prísnej tajnosti; ruská verejnosť dodnes nepozná podobizeň ani jedného z jeho detí v dospelom veku. Správa nezávislej multimediálnej spoločnosti RBC uvádza, že Tichonovová je jednou z osôb na čele projektu v hodnote 1,5 miliardy eur na výstavbu nových zariadení MGU, žiadnu súvislosť medzi ňou a prezidentom ale nenaznačuje.

Navaľnyj napísal: "RBC (sú skvelí!) včera objavila Putinovu dcéru vo vedeckej rade MGU." Zdroj blízky univerzite pod podmienkou zachovania identity pre Reuters potvrdil, že Tichonovová je Putinova dcéra. "Áno, je to ona," uviedol zdroj. Tichonovovú nebolo možné zastihnúť pre vyjadrenie.

Putin vlani v novembri povedal, že obe jeho dcéry žijú v Rusku, pričom sa s nimi stretáva raz alebo dvakrát za mesiac.

Zdroj: DailyMail

RUSKO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.