Zahraničné

Kendži bol statočný do poslednej chvíle. Srdcervúca reakcia mamy

Kendži Gota.
Kendži Gota. Zdroj: TASR/AP

Prečítajte si aj reakciu Baracka Obama a japonskej vlády.

Militanti z organizácie Islamský štát (IS) zverejnili dnes video, v ktorom tvrdia, že zabili japonského rukojemníka Kendžiho Gotu. Informovala o tom skupina SITE, monitorujúca aktivity islamských extrémistov na internete.

Video sa už podarilo overiť a je zrejme pravé.

Zdroj: TASR/AP

Japonská vláda odsúdila IS

Japonská vláda v nedeľu rezolútne odsúdila militantov z organizácie Islamský štát (IS) po tom, čo zverejnili video, podľa ktorého zabili japonského rukojemníka Kendžiho Gotu. Uviedla to dnes agentúra Reuters.

"Nedokážem potlačiť pocit silného pobúrenia nad tým, že opäť spáchali takýto neľudský a opovrhnutiahodný teroristický čin," hovorca japonskej vlády Jošihide Suga povedal novinárom. "Niečo takéto rozhodne odsudzujeme."

Suga informoval média, že príslušní ministri sa v dohľadnom čase stretnú a prerokujú odpoveď japonskej vlády na zverejnené video.

Podľa Obamu to bola odporná vražda

Americký prezident Barack Obama označil popravu japonského novinára Kendžiho Gota militantmi z Islamského štátu (IS) za "odpornú vraždu" a vyhlásil, že Spojené štáty stoja solidárne po boku japonského ľudu pri odsúdení tohto "barbarského činu". Informovala o tom dnes agentúra AP.

Obama vyhlásil, že Goto sa nebojácne snažil priblížiť utrpenie Sýrčanov vonkajšiemu svetu. Takisto dodal, že Spojené štáty oceňujú neochvejné odhodlanie Japonska podporovať mier a prosperitu na Blízkom východe ako i v celom svete.

TOKIO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.