Zahraničné

Krvavá noc na východe Ukrajiny

Donecké letisko
Zdroj: TASR

Zomrelo päť vojakov a 15 civilistov. Ďalších 29 vojakov utrpelo zranenia

Päť ukrajinských vojakov a 15 civilistov zomrelo za uplynulý deň a víkend počas bojov v okolí strategicky dôležitého železničného uzla Debaľceve a v Donecku na východe Ukrajiny, pričom ďalších približne 29 vojakov utrpelo zranenia.

Najintenzívnejšie boje sa sústredili v okolí mesta Debaľceve

Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na ukrajinských a doneckých predstaviteľov. Najintenzívnejšie boje sa podľa hovorcu ukrajinského ministerstva obrany sústredili prevažne v okolí mesta Debaľceve, vládou kontrolovaného strategického železničného uzla uprostred separatistami držaných území Doneckom a Luhanskom, ktoré je momentálne takmer úplne v obkľúčení proruských rebelov.

Agentúra Reuters informovala, že dnes zomrel na východe Ukrajiny jeden civilista. Pri ostreľovaní bašty rebelov mesta Doneck približne 60 kilometrov juhozápadne od Debaľceve zomrelo cez víkend 15 civilistov. Správu o počtoch obetí zverejnili na internete predstavitelia tamojších komunálnych úradov.

Civilné a armádne obete vzrástli za posledné dva týždne po tom, ako povstalci spustili novú ofenzívu. Nádeje na zmiernenie konfliktu vyprchali v sobotu, keď sa zástupcovia Ukrajiny a separatistov vzájomne obvinili z ich sabotovania. Vojenský konflikt na východe krajiny si pri bojoch medzi tamojšími vládnymi jednotkami s proruskými povstalcami vyžiadal od apríla viac ako 5100 obetí na životoch, dodala AP.

KYJEV/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti