Zahraničné

Bombový poplach pri Európskom parlamente bol pravdepodobne falošný

nehoda.png

Rozruch spôsobilo podozrivo zaparkované auto.

Niekoľko budov Európskeho parlamentu (EP) v Bruseli bolo dnes okolo obeda evakuovaných po zistení podozrivého vozidla zaparkovaného v blízkosti tejto európskej inštitúcie. Išlo o ďalší zo série falošných poplachov, ktorým je v posledných týždňoch vystavené Belgicko a najmä Brusel.

Belgická televízna a rozhlasová stanica RTBF v tejto súvislosti upozornila, že počet falošných hrozieb bombových atentátov v Belgicku badateľne vzrástol po januárových teroristických útokoch v Paríži a po úspešnom zásahu belgickej polície proti džihádistickej bunke vo Verviers, pri ktorom boli zabití dvaja militantní islamisti.

Počet falošných hrozieb bombových atentátov v Belgicku badateľne vzrástol útokoch v Paríži

Za posledných 20 dní polícia musela riešiť najmenej desať anonymných hrozieb, z ktorých sa väčšina týkala Bruselu.Dnešný poplach bol zatiaľ posledný zo série možných hrozieb, ktorým sú vystavení obyvatelia a návštevníci Bruselu. Hovorkyňa EP Marjory van den Broeková uviedla, že polícia evakuovala časť budovy, kde sa nachádzajú administratívne úrady a návštevnícke centrum Parlamentárium, ktoré sa nachádza v tesnej blízkosti inštitúcie. Chod hlavnej časti budovy zákonodarného zboru EÚ, kde majú kancelárie europoslanci, nebol ovplyvnený bombovým poplachom.

"Situácia je pokojná. Informovali nás e-mailom, že identifikovali podozrivý automobil a evakuovali časť budov Európskeho parlamentu," povedal pre tvnoviny.sk europoslanec Miroslav Mikolášik.

Privolané zásahové jednotky s účasťou pyrotechnikov zistili, že podozrivé auto neobsahuje výbušniny, uviedla tlačová agentúra Belga.

Podozrivé auto dnes doobeda zaznamenali aj v blízkosti amerického veľvyslanectva v Bruseli. Podľa agentúry Belga ani v tomto prípade neboli v aute objavené nebezpečné látky, zbrane či výbušniny a poplach bol rýchlo odvolaný.

Zdroj: Twitter

Zdroj: Twitter

Zdroj: Twitter

BRUSEL/BREAKINGNEWS.ie, pt - aktualizované

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.