Muž v Nice dobodal troch vojakov. Tiež sa volal Coulibaly

Vojaci hliadkujú vo francúzskom Nice
Vojaci hliadkujú vo francúzskom Nice Zdroj: TASR

Zatiaľ nie je jasné, či ide o príbuzného alebo iba menovca teroristu z Paríža.

Útočníkom, ktorý dnes nožom zaútočil na francúzskych vojakov patrolujúcich v centre Nice pred miestnym sídlom židovskej komunity a neďaleko rozhlasovej stanice Radio Shalom, je podľa osobných dokumentov páchateľa Moussa Coulibaly (30). O mužovi, ktorého priezvisko je identické s teroristom, vraždiacim nedávno v supermarkete s kóšer potravinami v Paríži, nie je zatiaľ jasné, či ide o príbuzného alebo iba menovca spomínanej osoby.

Informácie priniesla televízna stanica I-télé s odvolaním sa na primátora Nice Christiana Estrosiho. Podľa jeho slov nie je zatiaľ zrejmé, či ide o psychicky labilného jednotlivca alebo o teroristu. Prvý muž mesta, ktorý informoval, že incident zaznamenali bezpečnostné kamery a záznamy z nich sú už predmetom skúmania, vyzval na prísny trest pre páchateľa.

Zadržaný útočník nepredstavuje pre policajtov neznámu osobu, v minulosti sa už dostal do stretu so zákonom, keď napadol vodiča MHD v juhofrancúzskom meste. Ako informovala polícia a prefektúra v Nice, jeden z vojakov utrpel pri útoku zranenia ruky, ďalší zranenia tváre, ani jeden z nich však nie je v ohrození života.

Druhý muž radnice v Nice Philippe Pradal, ktorý v krátkom čase prišiel na miesto incidentu, uviedol, že útočník mal pri sebe dva nože, avšak použil iba jeden z nich. Zadržali ho za pomoci jedného z chodcov a robotníkov, ktorí pracovali na neďalekej zastávke električky. Televízna stanica I-télé priniesla aj informáciu, v zmysle ktorej Moussu Coulibalyho vrátili z istanbulského letiska do Francúzska turecké úrady, a to iba pred niekoľkými dňami.

PARÍŽ/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Teror v Paríži

Dôležité udalosti