Zahraničné

V českej nemocnici ležia štyria pacienti s prasacou chrípkou

Očkovanie
Zdroj: AFP

Poslednú nakazenú ženu prijali do nemocnice v stredu a jej stav je veľmi vážny.

V krajskej nemocnici v moravskosliezskom meste Krnov sú hospitalizovaní štyria pacienti, jeden muž a tri ženy, s chrípkou A(H1N1) označovanou aj ako prasacia chrípka. Poslednú nakazenú ženu prijali do nemocnice v stredu a jej stav je veľmi vážny, informoval český spravodajský portál Novinky.cz.

Žena, ročník narodenia 1949, je aktuálne napojená na pľúcnu ventiláciu na anesteziologicko-resuscitačnom oddelení. Lekári označujú jej stav ako komplikovaný, uviedla hovorkyňa nemocnice Eva Kijonková.

Zdravotnícky personál nemocnice v Krnove sa stará aj o ďalších troch pacientov s chrípkou A(H1N1) - o muža s ročníkom narodenia 1971 a staršie ženy vo veku 79 a 81 rokov. U prvých dvoch spomenutých sa stav zlepšuje, u najstaršej pacientky starostlivo sledujú vývoj choroby lekári pľúcneho oddelenia.

Podľa údajov národného referenčného laboratória za minulý týždeň dominuje v Česku subtyp A/H3N2, ale zaznamenaných bolo aj niekoľko prípadov vírusu prasacej chrípky A/H1N1. Cirkulácia tohto vírusu je však úplne okrajová, uviedol portál Novinky.cz.

OSTRAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.