Zahraničné

Telo pilota havarovaného lietadla Air Asia našli pripevnené k sedačke

Indonesia.jpg
Zdroj: TASR

Dnes sa potápači pokúsia vyhľadať telo druhého pilota, o ktorom si myslia, že je tiež ešte v pilotnej kabíne.

Indonézski potápači vylovili telo jedného z pilotov lietadla spoločnosti AirAsia, ktorá havarovalo v decembri so 162 ľuďmi na palube v Jávskom mori. Informoval o tom dnes vedúci pátracej operácie.

Bambang Sulistyo povedal, že ho objavili v pilotnej kabíne v piatok a bol ešte stále pripútaný k sedačke, nie je však zatiaľ jasné, čo ide o indonézskeho kapitána lietadla alebo francúzskeho druhého pilota.

Podľa jeho slov sa dnes potápači pokúsia vyhľadať telo druhého pilota, o ktorom si myslia, že je tiež ešte v pilotnej kabíne. "Doteraz objavili celkove 93 tiel," citovala ho tlačová agentúra DPA.

Let spoločnosti AirAsia smeroval z indonézskej Surabaye do Singapuru, keď sa 28. decembra zrútil do mora. Vyšetrovatelia minulý mesiac uviedli, že lietadlo viedol francúzsky druhý pilot, keď havarovalo.

Podľa ich slov lietadlo pred pádom nezvyčajne rýchlo vystúpilo z letovej výšky 32.000 stôp na 37.000 stôp - za 30 sekúnd, čo spôsobilo aerodynamické preťaženie. Normálne tempo stúpania je 1000 - 2000 stôp (305,8-607 metra) za minútu, uviedla DPA.

JAKARTA/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.