Putin na Ukrajine koná ako tyran z 20. storočia, tvrdí britský minister

Britain_Ukraine_Plane219467168899.jpg
Zdroj: TASR

Zdôraznil, že krviprelievanie na východe Ukrajine môže ukončiť len politické riešenie.

Britský minister zahraničných vecí Philip Hammond dnes vyhlásil, že ruský prezident Vladimir Putin sa na Ukrajine správa ako tyran. V rozhovore pre televíziu Sky Hammond súčasne uviedol, že ukrajinská armáda by na bojisku nebola schopná poraziť ruské ozbrojené sily, a zdôraznil, že krviprelievanie na východe Ukrajine môže ukončiť len politické riešenie.

"Ukrajinci nemôžu poraziť ruskú armádu, to sa prakticky nedá. Musí existovať politické riešenie," uviedol Hammond, ktorý ďalej o prezidentovi Putinovi povedal, že "tento muž vyslal vojakov, ktorí prekročili medzinárodnú hranicu, aby okupovali územie cudzieho štátu, a správa sa ako nejaký tyran z 20. storočia."

Západní spojenci a Kyjev Rusko obviňujú, že od začiatku krízy sa snaží ovplyvňovať vývoj na Ukrajine, pričom podporuje separatistov na jej východe dodávkami zbraní, munície i vojakov. Moskva tieto obvinenia odmieta a vinu za vývoj na Ukrajine zvaľuje na Západ, ktorý pred rokom podporil zmenu mocenských pomerov v tejto krajine. Moskva považuje spôsob, akým sa zmenila vláda v Kyjeve, za štátny prevrat.

LONDÝN/ TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti