Zahraničné

Maďarsko: Po tragickej nehode dvoch policajtov podľahol zraneniam aj taxikár

Nehoda, havária, ilustračka
Nehoda, havária, ilustračka Zdroj: Shutterstock.com

Tragická nehoda v maďarskej metropole má už tretiu obeť.

Tragická sobotňajšia nehoda dvoch policajtov v Budapešti má už aj tretiu obeť. Podľa dnešnej informácie internetového vydania maďarského denníka Bors v nemocnici podľahol zraneniam aj taxikár, s ktorým sa vozidlo polície čelne zrazilo.

Policajti Gergely Demecs a Bálint Windt, ktorí zahynuli v sobotu nadránom v Budapešti, havarovali pri prenasledovaní iného auta. Do jazdnej dráhy im náhle vošlo tretie auto Opel Corsa, ktorého vodič bol pod vplyvom alkoholu.

Auto policajtov sa dostalo po náraze do protismeru, kde sa čelne zrazilo s taxíkom. V taxíku sa zranil vodič aj pasažier.

Vozidlo, ktoré skrížilo policajtom cestu, z miesta činu ušlo. Zastavil ho svedok nehody, ktorý zavolal políciu. Kontrola sondou preukázala, že vodič unikajúceho auta pred jazdou pil alkohol.

Polícia vodiča opela zadržala, podľa Borsu však prokuratúra nepochopiteľne nesúhlasila s uvalením vyšetrovacej väzby. Hovorkyňa Ústrednej vyšetrovacej prokuratúry Andrea Nagyová v tejto súvislosti uviedla iba toľko, že prokuratúra sa k prípadu vyjadrí dnes o 11.00 h.

Na mieste nehody, ktorá sa stala v XVIII. budapeštianskom obvode na ceste Üllöi út, zomreli 36-ročný a 22-ročný policajt. Jedného z nich sa záchranári pokúšali ešte oživiť.

Pred policajnou stanicou v Pestszentlörinczi si uctili pamiatku kolegov policajti množstvom kahancov a kvetov.

BUDAPEŠŤ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.