Ďalšia streľba vo Francúzsku: Maskovaní muži strieľali na policajtov

Strelba vo Francúzsku.
Strelba vo Francúzsku. Zdroj: Reuters

Ozbrojenci pálili nielen na príslušníkov polície, ale aj na náhodných okoloidúcich.

Neznámi muži v kuklách strieľali dnes z útočných pušiek značky Kalašnikov na príslušníkov polície v juhofrancúzskom meste Marseille, kam dnes prišiel na návštevu francúzsky premiér Manuel Valls.

Na mieste incidentu, ku ktorému došlo na predmestí v severnej časti mesta známom organizovaným zločinom, zasahovala po streľbe špeciálna policajná jednotka. 

Senátorka z regiónu Provence-Alpes-Côte d'Azur Samia Ghaliová pre televíziu i-Télé povedala, že ozbrojenci pálili nielen na príslušníkov polície, ale aj na náhodných okoloidúcich. Či pri incidente niekto utrpel zranenia, nebolo bezprostredne známe. 


Polícia uzavrela celé okolie, evakuovala tamojšiu materskú školu a vyzvala obyvateľov, aby nevychádzali na ulice. Ozbrojencov sa údajne stále nepodarilo dolapiť, uviedla agentúra DPA.
Podľa nepotvrdených správ francúzskych médií muži spustili paľbu na policajné vozidlo, pričom nedošlo k žiadnym zraneniam.

Do Marseille - druhého najväčšieho mesta Francúzska - pricestoval na návštevu premiér Valls, ktorý má s predstaviteľmi mesta rokovať o otázkach bezpečnosti a vzdelávania.

MARSEILLE/TASR/Reuters

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti