Zahraničné

Zatkli 33 známych hviezd a Playboy modeliek. Za prostitúciu!

modelky.jpg

Zdá sa, že Rumunsko čelí zatiaľ najväčšiemu prípadu prostitúcie v šoubiznise.

Televízna stanica v Rumunsku má na krku poriadny škandál. Polícia v Bukurešti zatkla 33 žien, ktoré sú v krajine známe ako televízne hviezdy a aj modelky. Vyšetruje ich za prostitúciu. Sedem z nich čelí obvineniu, jedna utiekla do Dubaja a ďalších 25 je predmetom vyšetrovania. Sú medzi nimi playmate Diana Nicoras (20), modelky Diana Guresuaie (24), Lavinia Despina (29), Ramona Popescu (24), Mirela Dumitru (25) a Georgiana Constantin (21).

Pred súd sa postavia v piatok. Vyšetrovatelia tvrdia, že organizátori celého obchodu zinkasovali 1 500 libier len za to, že dohodili nejaké z týchto dievčat klientovi. Ich činnosť sa datuje do augusta minulého roka.

Vypočúvané boli aj Daniela Crude, Madalina Pamfile a Simona Trasco, ktorých polícia prepadla u nich doma. "Spala som a zobudila som na búchanie na dvere. Bola som vypočutá medzi prvými. Pýtali sa ma, či viem o ostatných dievčatách, ale o tom som im nepovedala viac. Ja som sa priznala," hovorí Daniela Crude. 
RUMUNSKO/ nt

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Do Arménska prišlo z Náhorného Karabachu už vyše 13 300 utečencov.

Arménska vláda vo vyhlásení uviedla, že do utorkových ranných hodín prekročilo hranice z Náhorného Karabachu do Arménska "celkovo 13.350 násilne vysídlených osôb". Podľa medializovaných správ v Stepanakerte, hlavnom meste Náhorného Karabachu, zaznamenávajú prílev utečencov z ostatných oblastí regiónu a hrozí tam vypuknutie humanitárnej krízy. Niekoľkomesačná blokáda Karabachu zo strany Azerbajdžanu tam spôsobila nedostatok jedla a liekov. (TASR)

Krátka správa

Najmenej sedem životov a deväť nezvestných si vyžiadali prívalové povodne na západe Mexika

Podľa guvernéra štátu Jalisco Enriqueho Alfara sa hasičom, príslušníkom Červeného kríža a záchranárom z troch okolitých miest podarilo z vody zachrániť troch ľudí. Príčinou záplav bola podľa miestnych úradov zvýšená hladina vody v potoku Jalocote, ktorý sa vylial z brehov. Následné zosuvy pôdy po prudkých dažďoch poškodili niekoľko domov a mostov. (TASR)

Krátka správa

Dopravná nehoda nákladného auta v Tunisku si vyžiadala deväť obetí a päť zranených.

Väčšina z nich bola z radov migrantov zo subsaharskej Afriky. K dopravnej nehode došlo v noci, keď sa nákladné auto prevrátilo na ceste spájajúcej mestá Nasr Allah a Menzel Mehiri v oblasti Kairouan. (TASR)

Krátka správa

Premiér Saska žiada pre migráciu kontroly na hraniciach s Poľskom a ČR.

Premiér východonemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer vyzval na zavedenie kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, aby sa obmedzil prílev migrantov. Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) koncom augusta zaregistroval vyše 204.000 žiadostí o azyl. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku to je 77-percentný nárast. (TASR)