Zahraničné

Z ulice si doniesli pohovku. Po dvoch mesiacoch z nej vyliezol veľhad kráľovský

had had.bmp

Pozrite si video.

Nie všetko, čo je zadarmo, sa oplatí. Svoje by o tom vedel rozprávať aj istý pár z Michiganu, ktorý si doniesol domov nechcenú pohovku z ulice. Umiestnili ju do spálne a tešili sa, ako šikovne sa im podarilo zaobstarať si kus nábytku. To však ešte netušili, že na gauči nesedeli len oni dvaja. Pod nimi sa celý čas skrýval aj veľhad kráľovský.

"Vzali sme ten gauč z ulice.V spálni som ho mala dva mesiace a dnes z neho vyliezol had," komentuje zhrozená Američanka Holly Wright.

Veľhad kráľovský bol údajne veľmi zoslabnutý, a tak nepredstavoval žiadne nebezpečenstvo. "V izbe sme mali celkom chladno, had tam nemal žiadne jedlo a myslím si, že z gauča vyliezol, pretože zomieral,"dodala žena.

Nechceného "domáceho miláčika" plánovala odniesť k veterinárovi. Had však krátko predtým zomrel. Párik ho pochoval pod strom a obľúbenú pohovku dali späť na ulicu.

https://www.youtube.com/watch?v=bX3ZHpbE7zE


MICHIGAN/lp

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Ofenzíva v Karabachu si vyžiadala životy 192 azerbajdžanských vojakov.

Azerbajdžan v stredu oznámil, že počas jeho minulotýždňovej pozemnej ofenzívy v Arménmi obývanom regióne Náhorný Karabach zahynulo 192 azerbajdžanských vojakov. Podľa údajov rezortu zdravotníctva v Baku utrpelo počas bojov zranenia viac než 500 azerbajdžanských vojakov. Zdroje arménskych separatistov hovoria o 200 obetiach na životoch a najmenej 400 zranených. (TASR)

Krátka správa

Takmer štvrtina populácie Karabachu ušla po zásahu Azerbajdžanu do Arménska.

Približne 28.000 ľudí - teda zhruba 23 percent celkovej populácie Náhorného Karabachu - sa usilovala z regiónu ujsť hneď po tom, čo Azerbajdžan uvoľnil desať mesiacov trvajúcu blokádu jedinej cesty vedúcej do susedného Arménska. Blokáda tejto trasy viedla v oblasti k závažnému nedostatku potravín, liekov i paliva. (TASR)

Krátka správa

Štrajk hollywoodskych scenáristov sa v stredu končí.

Ukončeniu štrajku predchádzalo dosiahnutie platovej dohody s hollywoodskymi filmovými štúdiami, uviedlo v statuse na platforme X vedenie Združenia amerických scenáristov (WGA). Štrajk trval takmer päť mesiacov a ochromil Hollywood. (TASR)

Krátka správa

Turecko schváli vstup Švédska do NATO, ak USA umožnia predaj F-16tiek.

„Ak dodržia oni svoje sľuby, náš parlament tiež dodrží ten svoj,“ uviedol prezident Recep Tayyip Erdogan. Podľa neho spája vláda amerického prezidenta Joea Bidena schválenie švédskej žiadosti o vstup do NATO práve s predajom stíhačiek F-16. Erdogan tiež uviedol, že turecký minister zahraničných vecí Hakan Fidan minulý týždeň v New Yorku rokoval o vstupe Švédska do NATO s americkým rezortným kolegom Antonym Blinkenom.