Zahraničné

Nepomohli jej ani milióny! Za svoju aroganciu dostala rok basy

Dedička Korean Air dostala rok väzenia.
Zdroj: TASR/AP

Verdikt súvisí s „orieškovou kauzou" z decembra minulého roka.

Dcéru šéfa spoločnosti Korean Air a jednu z najbohatších žien v Južnej Kórei odsúdili dnes na rok väzenia za narušenie bezpečnosti a pravidiel leteckej dopravy. Verdikt súvisí s „orieškovou kauzou" z decembra minulého roka, keď zdržala štart lietadla v New Yorku kvôli - podľa nej - zle naservírovaným orieškom.

Bývalá viceprezidentka Korea Air Čo Hjon-a, známa pod anglickým menom Heather Cho, sa 5. decembra krátko po nástupe do lietadla rozčúlila, keď jej letuška v prvej triede doniesla požadované makadamské oriešky v pôvodnom obale a nenaservírovala ich na tanierik.

Zdroj: TASR/AP

Po emotívnej hádke s letuškou Čo Hjon-a nariadila pilotom, aby sa s lietadlom, ktoré už rolovalo na štartovaciu dráhu, vrátili k odletovej bráne newyorského letiska Johna F. Kennedyho. Tam donútila vedúceho palubného personálu, aby vystúpil z lietadla.

Čo Hjon-a je už od 30. decembra vo vyšetrovacej väzbe a dobrovoľne sa vzdala všetkých funkcií. Prokuratúra pre ňu žiadala tri roky väzenia. Hlavného sudcu neobmäkčil ani jemu adresovaný list, v ktorom obvinená svoje správanie oľutovala. Po vynesení verdiktu sa rozplakala.

Kauza, ktorej dali médiá meno „orieškový hnev", vyvolala rozsiahle pobúrenie juhokórejskej verejnosti a upozornila na vplyv, aký majú v ekonomike krajiny konglomeráty vlastnené bohatými rodinami.


SOUL/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti