Zahraničné

Šokujúce FOTO! Lekári zachránili týrané bábätko v otrasnom stave

babatko.jpg
Zdroj: DailyMail

Narodil sa v decembri a vážil vyše dvoch kíl. Po dvoch týždňoch bol vychudnutý na kosť.

Šokujúce fotografie ukazujú malé dieťatko v zanedbanom stave. Takto ho doriadila jeho matka len dva týždne po narodení. Malo zažltnutú pokožku, bolo vychudnuté na kosť a rany ako po uhryznutí od zvieraťa. Lekári z pediatrického oddelenia v nemocnici v rumunskej Konstance hovoria, že ide o zázračné prežitie.

"Dieťatko malo infekciu, zlyhávali mu obličky, pečeň, pľúca. Prekvapilo nás, že ešte žilo," hovorí lekárka Elena Leu. Dodala, že sa ešte s takýmto prípadom nestretla. Matka dieťaťa ho ani raz v nemocnici nenavštívila. Tá žije v obci Lumina ešte s ôsmimi deťmi.

Chlapček nemá meno a ani úradne potvrdenú identitu. Napriek tomu jeho matka odmieta adopciu. Narodil sa v decembri a vážil vyše dvoch kíl. Po dvoch týždňoch bol vychudnutý na kosť.

Lekári intenzívne pracujú na tom, aby ho udržali nažive. Chlapček pribral jedno kilo a už nemá ani žltačku. Stále je však príliš chorý na to, aby ho prepustili z nemocnice. Hovorkyňa nemocnice Roxana Onea potvrdila, že potom bude umiestnený do pestúnskej starostlivosti.

Ženin manžel údajne odišiel do Talianske za prácou, ale peniaze neposielal, pretože ho zatkli za krádež.


KONSTANCA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.