Zahraničné

Zázračné dieťa prežilo to, čo ešte nikto iný. Dnes sa vrátilo domov

Chlapček, ktorý prežil obrovské mrazy
Chlapček, ktorý prežil obrovské mrazy Zdroj: TV Markíza,

Keď ho našli, namerali mu teplotu len niečo vyše 12 stupňov. Viac ako tri hodiny mu v tele neprúdila krv.

Pred Vianocami sme vás informovali o zázračnom prežití len dvojročného chlapčeka, ktorý sa vybral z domu sám len v pyžame. V mraze prežil celú noc, keď ho našli podchladeného s teplotou len niečo vyše 12 stupňov Celzia. Dnes už opustil nemocnicu a vracia sa zdravý domov. Život mu zachránili lekári z krakovskej detskej nemocnice.

Začiatkom decembra obletela svet šokujúca správa. V lese našli takmer zamrznuté dvoj ročné dieťa. Ešte žilo a tak ho okamžite previezli do nemocnice v poľskom Krakove. „Mal extrémne nízku telesnú teplotu. Ešte nikto na svete nedokázal prežiť, keď mal len 12 stupňov. Navyše viac ako tri hodiny mu už v tele neprúdila krv," prezradil lekár Janusz Skalski.

Ako je možné, že chlapec prežil? Lekári hovoria o zázraku. Jeho rodičia umierali od strachu a každý deň čakali na pozitívne správy. „Pre nás to bolo hrozné obdobie. Nevedeli sme nič, jeho život visel na vlásku," vysvetľuje chlapcova matka Paulina.

Pri malom Adamovi musel stáť anjel strážni, pretože smrteľné podchladenie prežil bez vážnejších následkov. Len 5 dní po tom, čo ho našli v bezvedomí ho lekári odpojili a prebudili z umelého spánku. A včera už z nemocnice po svojich odkráčal domov.


KRAKOV/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti