Zahraničné

Už o dva dni príde do nášho regiónu "cár" Putin

Vladimir Putin
Zdroj: TASR

Práve on tento týždeň oznámil, že na východe Ukrajiny by malo zavládnuť prímerie.

Už o dva dni - v utorok 17. februára - pricestuje do stredoeurópskeho regiónu ruský prezident Vladimír Putin. Navštívi susedné Maďarsko. Práve Putin tento týždeň ohlásil dohodu o prímerí na východe Ukrajiny a s napätím sa očakáva, či Rusi naozaj zabezpečia, aby bojovníci proti Kyjevu prestali útočiť.

Putin opätuje vlaňajšiu moskovskú návštevu maďarského premiéra Viktora Orbána. Politici by mali rokovať o vzájomných politických a hospodárskych vzťahoch, energetike i ukrajinskom konflikte. 

Návštevu ruskej hlavy štátu v Maďarsku dohodli v čase, keď Moskva čelí európskej hnevu za obsadenie ukrajinského Krymu a podporu separatistov v Doneckej a Luhanskej oblasti. Maďarsko však spolu so Slovenskom či Českom zaujali voči Rusku menej kritický postoj.

Zástupcovia štátov poukazovali na výraznú energetickú závislosť východnej Európy od ruských zdrojov. Namietali preto napríklad proti ekonomickým sankciám uvalených na Rusko.

Putinova návšteva Budapešti sa nezaobíde bez výrazných dopravných obmedzení a bezpečnostných opatrení. Viaceré ulice a cesty, ktorými prejde Putinova delegácia, budú v utorok od poludnia úplne uzatvorené, pričom niektoré budú uzatvorené iba počas prejazdu prezidentského konvoja. Na trasách bude platiť dočasný zákaz zastavenia.

BUDAPEŠŤ/ TASR, TVNOVINY.sk, mg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.