Zahraničné

Príbeh Slonieho muža zaujal celý svet

Sloní muž
Zdroj: MailOnline

Odhalil, čo ho najviac v živote trápi.

Dojemný moment, keď pápež František pobozkal znetvoreného muža, videl celý svet.  Vinicia Riva (53) zaujal aj svetové médiá, ktorým vyrozprával svoj príbeh.

„Srdce mi bilo tak rýchlo, že som sa bál, že zomriem. Pápež nemohol vedieť, či nie som nákazlivý. Pohladkal ma a objal bez toho, aby povedal jediné slovo. Trvalo to jednu minútu, ale mne to prišlo ako celá večnosť,“ povedal Vinicia Riva.

Choroba, ktorou muž trpí od 15 rokov, sa volá neurofibromatóza a nie je nákazlivá. Celé telo mu pokrývajú malé nádory, ktoré musí neustále natierať a preväzovať, pretože praskajú a krvácajú.

Zdroj: MailOnline

Chorobu zdedil po matke, ktorá bola nositeľkou génu. Prišla na to až pri pôrode. Aj jeho sestra trpí touto chorobou, ale na nej to nie je až tak vidieť.

Aj keď má Vinicia okolo seba mnohých ľudí, stále sa cíti byť sám. Nikdy nemal priateľku a nevie, čo je to mať vzťah. „Rád by som stretol ženu, ktorá trpí rovnakou chorobou ako ja. Potom by som už nemusel byť sám,“ povedal Talian.

Jeho vzhľad ho naozaj trápi. „Raz ma donútili vystúpiť z autobusu, lebo sa ľudia báli, že ich nakazím. Bolo mi naozaj strašne. Hovoria mi Sloní muž podľa slávnej filmovej postavy. Viac sa ma boja ženy ako muži. Moja choroba nie je nákazlivá, ale bolestivá,“ priznal sa Vinicia.

Tento statočný muž sa mal dožiť len 30 rokov, osud mu aspoň v tomto doprial.

Zdroj: MailOnline

RÍM/zv, tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.