Zahraničné

Toto je on! Len 22-ročný terorista z Kodane

Omar Abdel Hamid el-Hussein
Zdroj: YouTube

Vypálil 40 výstrelov z troch zbraní.

Atentátnik z Kodane pri oboch útokoch a prestrelke s políciou minulý víkend vypálil celkovo 40 výstrelov. Kodanská polícia v oznámení v utorok večer tiež oficiálne potvrdila totožnosť útočníka. Bol ním 22-ročný Omar Abdel Hamid el-Hussein. Podľa dánskych médií bol synom palestínskych rodičov, informovala agentúra DPA.

Zdroj: TASR

Pri útoku na kaviareň a kultúrne centrum Krudttönden použil el-Hussein zbraň M95. Podľa polície sa v sobotu najskôr pokúsil dostať sa do budovy inými dverami než hlavným vchodom. Keď sa mu to nepodarilo, narazil na ulici na filmára Finna Nörgaarda, ktorého zabil výstrelom z tejto pušky. Pred kaviarňou el-Hussein vystrelil celkovo 28-krát. Zbraň našli policajti neskôr vo štvrti Mjölnerparken v mestskej časti Nörrebro, kde mal útočník bývať.

Pri druhom útoku na synagógu v centre dánskej metropoly v noci na nedeľu, pri ktorom zahynul židovský člen ochranky, vypálil el-Hussein deväť výstrelov z dvoch pištolí. Tieto zbrane mal pri sebe aj vtedy, keď ho policajti v nedeľu ráno vypátrali v Nörrebro a pri prestrelke zabili.

KODAŇ/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.