Zahraničné

Porážku v Debaľceve zrejme Ukrajincom „nariadili" už v Minsku

Ukrajina
Zdroj: Shutterstock.com

Článok je komentár.

S odstupom necelého týždňa od rokovaní v Minsku sa zdá, že krutú porážku v Debaľceve „nariadili" Ukrajincom už v bieloruskom hlavnom meste.

Naznačovali to i výroky po podpísaní dohody o prímerí. Zatiaľ čo na zastavení bojov v iných oblastiach sa sporné strany dokázali dohodnúť a streľba sa v nedeľu naozaj až na výnimky zastavila, Debaľceve ostalo visieť v akomsi vákuu - vraj rozhodnú vojenskí experti.

Nuž a aktuálne všetko vyznieva, akoby si smrteľný ortieľ ukrajinský prezident Petro Porošenko reálne vypočul práve v Bielorusku. Už tam muselo byť jasné, že Ukrajinci náporu separatistov nedokážu odolať a prezident v predošlých dňoch len hral hru pred verejnosťou, aby sa vyhol prípadnej kritike za dobrovoľný ústup.

Či nebolo možné „divadlo" dohrať lepšie - ustúpiť skôr - ukážu konečné počty o padlých ukrajinských vojakoch i civiloch a aj údaje o stratenej technike.

Ak by však naozaj zavládol mier, pričom dnes zverejnili správu, že separatisti začali na niektorých úsekoch s odsunom zbraní, politici cynické a nemorálne rozhodnutie o obetovaní ľudí v Debaľceve jednoducho urobiť museli.

BRATISLAVA/ TVNOVINY.sk, Miro Grman

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.