Zahraničné

Sibírska zima vo východnej Amerike. Hrozí až - 40 °C

25C73AF300000578-0-image-a-29_1424278300269.jpg
Zdroj: Reuters

V niektorých oblastiach USA sú v súčasnosti teploty výrazne pod normálom a v piatok ešte klesnú. Obyvateľov varujú pred omrzlinami a podchladením.

Obyvatelia východného pobrežia USA sa musia pripraviť na ďalšiu extrémne chladnú vlnu, varovala dnes Národná meteorologická služba. Zo severu krajiny prichádza opäť studený front, ktorý prináša sibírsku zimu. V štáte New York podľa predpovedí klesne teplota až na mínus 22 stupňov Celzia, informovala tlačová agentúra DPA.

V dôsledku mrazivého vetra teplota pocitovo klesne až na mínus 40 stupňov Celzia, citovali noviny Buffalo News expertov na počasie. Varovali pred omrzlinami a podchladením.


V niektorých oblastiach na východnom pobreží USA sú v súčasnosti teploty výrazne pod normálom a v piatok ešte klesnú, píše denník Washington Post. Zima sa následne rozšíri aj na Stredozápad. V častiach amerických štátov Michigan, Indiana, Ohio, Kentucky a Západná Virgínia klesne údajne teplota až na mínus 29 stupňov Celzia. Takúto zimu tam od polovice 90. rokov nemali, dodala agentúra DPA.

USA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.