Zahraničné

Na následky osýpok zomrel 18-mesačný chlapček

Ilustračné foto
Zdroj: Shutterstock.com

Infekčnou chorobou sa už v Berlíne za štyri mesiace nakazilo vyše 570 ľudí.

Na osýpky ochorelo v nemeckom hlavnom meste Berlíne od októbra 2014 už viac ako 570 ľudí. Infekčné ochorenie si v uplynulých dňoch vyžiadalo prvú obeť v osobe 18-mesačného chlapčeka. Informovala o tom dnes tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na tamojšieho senátora pre zdravotníctvo Maria Czaju.

Podľa jeho slov zatiaľ nevedno, ako sa dieťa, ktoré síce bolo očkované, nie však proti tomuto ochoreniu, nakazilo.

Spolkový minister zdravotníctva Hermann Gröhe vyhlásil ochoreniu "vojnu", pri ktorej ráta predovšetkým so zintenzívnením osvety a rozšírením okruhu očkovaných.

V berlínskej štvrti Lichtenrade dnes preventívne zostali uzavreté brány školského zariadenia, a to v súvislosti s ťažkým priebehom ochorenia u jedného z tamojších žiakov.

Zodpovední zdôraznili, že osýpky nie sú neškodnou detskou chorobou, ale že ochorenie oslabuje imunitný systém pacientov, čo môže viesť napríklad k zápalu mozgových blán s doživotnými následkami.

BERLÍN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Premiér Saska žiada pre migráciu kontroly na hraniciach s Poľskom a ČR.

Premiér východonemeckej spolkovej krajiny Sasko Michael Kretschmer vyzval na zavedenie kontrol na hraniciach s Poľskom a Českou republikou, aby sa obmedzil prílev migrantov. Nemecký Spolkový úrad pre migráciu a utečencov (BAMF) koncom augusta zaregistroval vyše 204.000 žiadostí o azyl. V porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku to je 77-percentný nárast. (TASR)