Zahraničné

Pozrite si video, na ktorom polícia vyvádza z bytu manželku strelca

Polícia vyviedla z bytu manželku strelca
Polícia vyviedla z bytu manželku strelca Zdroj: TV NOVA/TV Markíza

Manželka sa v dome zabarikádovala.

Polícia v Uherskom Brode krátko po jedenástej hodine večer vnikla do domu, v ktorom sa podvečer zabarikádovala manželka útočníka, ktorý v miestnej reštaurácii predtým zabil ôsmich ľudí a nakoniec zrejme obrátil zbraň aj proti sebe. České média medzitým odhalili totožnosť strelca. Ide o 62-ročného Zdeňka K., nezamestnaného a psychicky labilného muža. Polícia ale totožnosť údajného páchateľa ani obetí útoku zatiaľ nezverejnila.

Žena odmietla pustiť políciu do domu

Ako informoval český spravodajský server idnes.cz, celá akcia trvala len niekoľko desiatok sekúnd. Podľa výpovedí sa obišla bez streľby. Polícia niekoľko minút po vniknutí do domu z neho vyviedla ženu do pristavenej sanitky.

 

Policajti so zásahom dlhší čas čakali. Krátko pred 23. hodinou nechali na ulici odpojiť elektrický prúd. Server idnes.cz uviedol, že polícia predtým zrejme so ženou zosnulého útočníka vyjednávala. Žena ich odmietala pustiť dnu, kým sa nevráti jej manžel. Ten však po streľbe (okolo 13. hodiny) v reštaurácii zrejme spáchal samovraždu. Internetový portál novinky.cz dodáva, že zásahové komando preniklo do domu zozadu zo záhrady.

Manželia nemali dobrú povesť

Dotyční manželia nemali vo svojom bezprostrednom okolí najlepšiu povesť. Podľa miestnych obyvateľov boli obaja psychicky labilní. Muž sa podľa dostupných informácií neliečil na žiadnu psychickú poruchu, zatiaľ čo jeho manželka áno. Miestni sa zhodujú, že žena občas lieky vynechávala, čo sa zrejme odrazilo na jej chovaní. Susedia hovoria aj o hlasných výstupoch jeho manželky.


 


UHERSKÝ BROD/tn.cz, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.