Zahraničné

Merkelová si pri lyžovaní zlomila panvu

 Merkelová na lyžovačke
Zdroj: Twinam

Pri chôdzi jej pomáhajú barly.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová utrpela zranenie pri behu na lyžiach vo Švajčiarsku a pohybuje sa s pomocou bariel. Kancelárka tak bude nútená zrušiť v najbližších týždňoch zahraničné cesty a množstvo oficiálnych stretnutí, informoval dnes jej hovorca Steffen Seibert.

Zdroj: Twinam
Podľa agentúry Reuters má kancelárka čiastočnú zlomeninu panvy. Spadla pri lyžovaní počas Vianoc. Spočiatku si myslela, že je to iba pomliaždenina, keďže sa však ukázalo, že ide o zlomeninu, musí sa tri týždne šetriť a pracovať z domova, ak to bude možné, povedal hovorca.

"Kancelárka je, samozrejme, schopná práce a plne komunikuje," dodal. Podľa jeho slov Merkelová spadla "pri nízkej rýchlosti", podrobnosti však odmietol uviesť.

Kancelárka už odložila návštevy Varšavy, kam mala odcestovať túto stredu, a stretnutie s novým luxemburským premiérom Xavierom Bettelom, naplánované na štvrtok. 

Povedie však v stredu zasadnutie nemeckej vlády, ktoré bude prvým stretnutím všetkých ministrov novej "veľkej koalície" jej konzervatívcov a sociálnych demokratov, ktorú uzavreli minulý mesiac.

BERLÍN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.